W dzisiejszą Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Kościół modli się słowami: „Boże, spraw, abyśmy nieustannie troszczyli się o dobra duchowe i wysłużyli sobie udział w Jej chwale”. Gromadząc się na tej Eucharystii, otwórzmy nasze serca na działanie Bożej łaski, abyśmy rzeczywiście każdego dnia troszcząc się o nasze duchowe dobro, mogli kiedyś uczestniczyć w chwale Matki Bożej.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15.08

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Serdecznie Bóg zapłać

za ofiary składane z serca.

● Dziś po mszach św. zgodnie z tradycją dokonamy błogosławieństwa ziół i kwiatów przyniesionych przez wiernych do kościoła.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po wieczornej mszy św. Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy za kapłanów.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 22.08

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Na pielgrzymkę piekarską parafia zamówiła autobus, który w niedziele rano o godz. 6.00 zbierze pielgrzymów do sanktuarium oraz o godz. 17.00 przywiezie ich z Piekar do parafii. Zapisy przez całą dzisiejszą niedzielę w zakrystii oraz w poniedziałek i czwartek w kancelarii parafialnej. Koszt przewozu w obie strony wynosi 17 zł. Serdecznie zapraszamy.

● Pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Piekarskiego zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia.
W programie:

8.30 – Modlitwa różańcowa na wzgórzu kalwaryjskim;

9.30 – Powitanie Matki Bożej w wizerunku piekarskim przez Księży Biskupów w bazylice;

9.45 – Procesja na wzgórze kalwaryjskie;

10.00 – Początek transmisji przez TV Polonia i TVP Katowice oraz Radio Katowice i Radio eM;

10.15 – Słowo społeczne Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca;

11.00 – Msza św. z homilią bp. Wiesława Śmigla z diecezji toruńskiej, przewodniczącego Rady

KEP ds. Rodziny;

13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze słowem bp. Grzegorza Olszowskiego oraz świadectwami s. Anny Bałchan i przedstawicieli Wspólnoty Dobrego Pasterza z Katowic;

15.00 – Nieszpory maryjne pod przewodnictwem i z homilią bp. Mirosława Gucwy z diecezji

Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej.

● Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w dzisiejszą niedzielę przy naszej parafii funkcjonuje mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który znajduje się przy naszym kościele. Informujemy, że organizatorem działań profilaktyki zdrowotnej jest Wojewoda Śląski, strona kościelna na prośbę udostępnia teren dla tej inicjatywy.

Na czas urlopów, wyjazdów i wakacji niechaj Chrystus wszystkim obficie błogosławi!