„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” – mówi dzisiaj w Ewangelii Jan Chrzciciel, rozpoznając w Jezusie Mesjasza, Syna Bożego. Również my, zgromadzeni na Eucharystii, pragniemy rozpoznać Pana, który wkracza w codzienność naszego życia. Świadomi, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju i przebaczenia, wzbudźmy w sobie szczerą intencję spotkania z Nim we wspólnocie, w modlitwie, w słuchaniu słowa i w łamaniu chleba.

NIEDZIELA – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01

Kolekta na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. radio eM. O 15.30 zapraszamy na nieszpory.

 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata,
  • czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
  • sobota – wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.
 • W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP. W tym dniu w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25. stycznia.
 • W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
 • W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.
 • W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA – III NIEDZIELA ZWYKŁA22.01

Kolekta na potrzeby parafii. 3 niedziela zwykła obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 • Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego wakacyjnego pielgrzymowania w dniach 10 do 17. sierpnia. Chcemy tym razem zwiedzić i modlić się w Krajach Nadbałtyckich. W zaledwie 8 dni odwiedzimy 5 krajów: Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję i Finlandię. Będziemy we wspaniałych stolicach i innych miejscach, posmakujemy lokalnych przysmaków, spędzimy niezapomniany czas na promach podziwiając niesamowite widoki. A wszystko to połączone z codzienną Mszą św. i wspólną modlitwą. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą 300 złotych zaliczki. Szczegółowy plan dostępnych w gablotkach, na stronie internetowej parafii i profilu facebook’owym.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, z którymi mogliśmy się spotkać podczas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich: zarówno w domach i mieszkaniach, jak również tym, którzy uczestniczyli i modlili się na Mszach św. kolędowych. Za zaproszenie, dar spotkania, wspólną modlitwę i rozmowy – serdecznie dziękujemy. Informujemy, że ofiary kolędowe, za które również wyrażamy wielkie podziękowania, są przeznaczone na dalsze inwestycje i remonty w budynkach parafialnych.
 • 26. stycznia (czwartek), 50. rocznicę urodzin będzie obchodził ks. Proboszcz Damian. Z racji ferii zimowych, na Mszę św. dziękczynną za dar jego życia i posługi w naszej parafii, zapraszamy w niedzielę 29. stycznia o godz. 11.00.