„Uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie” – słowa z dzisiejszej Ewangelii wyznaczają kierunek, który powinniśmy obrać w życiu. Pośród chaosu i niepewności, które panują wokół nas, jedynie słowo i obecność Jezusa mogą zagwarantować trwały pokój i niezmierzoną radość. Rozpoczynając celebrację Eucharystii, otwórzmy się na dary, których Chrystus pragnie nam udzielić.

NIEDZIELA  ●   II  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –   16.01

 ●  Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji w szczególności na funkcjonowanie Radia Em.

 ● W poniedziałek o godz. 17.00 na probostwie odbędzie się spotkanie dekanalnych delegatów synodu pt. „Ku     Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Całe wydarzenie wysłuchania i rozmowy polecamy modlitwie parafian.

●  We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, o godz. 17.30 Nabożeństwo do MB      Nieustającej Pomocy.

 ●  W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.  

●  W piątek godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. 

 ●  W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu spowiedzi.

   NIEDZIELA  ●  III  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                23.01

 ●  Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego. Kolekta przeznaczona będzie na     funkcjonowanie naszej parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

 ●   W dzisiejszą niedziele o godz. 17.30 w kościele w Piaśnikach koncert kolęd w wykonaniu chóru  „Ex Animo” z udziałem znakomitego gitarzysty Patryka Filipowicza. 

●  ZAPRASZAMYNAMSZE ŚW. KOLĘDOWE:

        Środa 19 stycznia godz. 18.00 parafianie z ulic: Beskidzkiej, Bocznej, Granicznej, Świerczyny.

        Czwartek 20 stycznia godz. 17.00 parafianie z ulic: Kamionki, Przybyły, Sportowej i Wolnego.

        Piątek 21 stycznia godz. 18,oo parafianie z ulic: Karpackiej, Sosnowej.

         Po mszy św. pobłogosławimy kredę do naznaczenia drzwi, a także rozdamy pamiątkowe obrazki. Podczas        mszy św. będzie można złożyć kopertowa ofiarę z  nazwiskiem i adresem. Kolejne msze odprawimy w przyszłym tygodniu 26,27 i 28 stycznia. Plan mszy za mieszkańców poszczególnych ulic jest wywieszony w gablotce oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się.

     ●  KOLĘDA DLA PARAFIAN ZGŁOSZONYCH

        W sobotę 22 stycznia jak i w niedzielę 23 stycznia odwiedziny kolędowe od godz. 14.30. Plan ulic dla        zainteresowanych wraz z numerami domów rozpisany jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.

● W nowym numerze Gościa Niedzielnego dziś m.in. kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”.

 ● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej mszy św. może być 30% zajętych miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Nadal prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa! Nasz kościół jest  regularne dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

    Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień oraz opieki Matki Najświętszej!