Chrystus wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca. W Jego imię apostołowie głoszą wszystkim narodom zbawienie. Dzięki zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu dzieło Chrystusa trwa w Kościele, a On sam jest obecny w zwiastowanej na całym świecie Ewangelii.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 16.05

● W dzisiejszą Uroczystość kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na ten cel zarówno tu w kościele jak i na konto bankowe naszej parafii.

● W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę 0 godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

● W przyszłą niedziele w kościele Dobrego Pasterza będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii

Św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 23.05

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Archidiecezję.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie na godz. 17.30, zaś w niedzielę i uroczystości o godz. 15.30. W ramach majowego odmawiamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zielonych Świątek

● W najbliższą środę Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc obchodzi swoje urodziny pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

● Dnia 30 maja br. odbywa się pielgrzymka do Piekar do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej . Z powodów sanitarnych istnieją pewne ograniczenia w ilości wiernych dlatego wyznaczony został limit pielgrzymów do 10 000. Pielgrzymi , którzy pragną mieć wstęp na piekarskie wzgórze proszeni są o imienne zapisy w kancelarii parafialnej w dniach 17–21 maja br.

● W głównym przedsionku naszego kościoła nad tradycyjnymi kropielnicami zostały zamontowane elektroniczne podajniki wody święconej, które działają na fotokomórkę. W niedziele podczas nabożeństwa majowego o godz. 15.30 zostaną one poświęcone na użytek sakralny.

Ogłoszenie dla młodzieży! Nasza parafia organizuje spływ kajakowy królową polskich rzek, malowniczą Krutynią, w dniach 1-9 lipca br. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 19 maja, o godz. 19.00 w salkach przy probostwie. Na odkrywanie piękna polskiej przyrody i niepowtarzalną przygodę zaprasza organizator ks. Damian Copek.

——————————————————————————————————————————

● Transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych z naszego kościoła odbywa się przez łącza internetowe i jest o godz. 9.30. Link podany jest na stronie internetowej naszej parafii.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może przebywać 83 osób, a w małym kościele Dobrego Pasterza 25 osób. W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej!