16.12. – III Niedziela Adwentu – Gaudete Niedziela Radości

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę
  • 16.oo – Nabożeństwo adwentowe

17.12. – Poniedziałek

• 6.30 – Roraty

18.12. – Wtorek

• 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

19.12. – Środa

20.12. – Czwartek

• Legion Maryi zaprasza na modlitwę za kapłanów po Mszy Św. porannej w kościele
  • 17.oo – Roraty

21.12. – Piątek

• 15.oo – Godzina Miłosierdzia

22.12. – Sobota

• 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania

23.12. – IV Niedziela Adwentu

• 16.oo – Nabożeństwo adwentowe

• Już dzisiaj informujemy, że okazja do Spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia będzie: – w tygodniu codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. – Spowiedź dla dzieci w środę 19 grudnia od godz. 17.00 do 18.00. – w sobotę 22 grudnia od godz. 15.00 do 18.00. – w niedzielę 23 grudnia pół godz. przed wszystkimi Mszami św. – w Wigilię 24 grudnia od godz. 7.30 do 11.00. Po południu nie będzie już spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatni moment
  • Od 3 grudnia trwają Roraty pod hasłem:” Z Duchem Twoim„ zapraszamy na godz. 6.30 wszystkie dzieci z lampionami. Roraty w godzinach – poniedziałek – piątek o 6.30, natomiast w czwartki o 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie „KOLĘDA” w naszej parafii. Szczegółowy plan kolędy jest zamieszczony w gablocie, na stronie internetowej oraz w grudniowych „Wiadomościach Parafialnych”.
  • Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego zaprasza na koncert: „Razem do Betlejem” w terminie 20 grudnia 2018r. o godz. 19.00 Szczegóły na plakatach w gablotach.
  • Informujemy, że w poniedziałek 24 grudnia w wigilię kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy dotyczące pogrzebu można załatwić o każdej porze.
  • W sobotę 22 grudnia w godzinach rannych odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić z zakrystii lub kancelarii parafialnej w godz. urzędowania.
  • W przedsionku kościoła można nabyć: świece CARITAS (małe świece w cenie 5 zł.), lampiony Roratnie w cenie 17 zł., Kalendarze Parafialne na Rok 2019 w cenie 7 zł. oraz opłatki (ofiara dowolna). Młodzież oazowa rozprowadza sianko na wigilijny stół. Ofiary zostaną przeznaczone na zimowe rekolekcje.
  • Już teraz informujemy, że młodzi naszej archidiecezji będą mogli przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”. Zaplanowano ją z 26/27 stycznia 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Zapisy w kancelarii parafialnej w godz. Urzędowania
  • Przed nami kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku”, wydarzenie to odbędzie się 3 stycznia 2019r. o godz. 19.00. Bilety są w trzech wariantach cenowych: 50 zł, 60 zł, 80 zł. Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym bezpłatny dodatek: płyta CD z najpiękniejszymi kolędami, natomiast warto przeczytać: o tym, jak kardynał Henry Newman odkrył prawdę o Kościele katolickim; o tym, że na świecie zamordowano w tym roku 35 księży. Opracowany w Watykanie raport pokazuje, że jest to najczarniejszy bilans od 2000 roku oraz wiele innych ciekawych artykułów., Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego