W dzisiejszej liturgii usłyszymy o królestwie Bożym podobnym do ziarna, które zasiane w glebę wyrasta i przynosi wielki plon. Ziarno słowa Bożego jest wielkim darem danym dla naszego wzrostu. Przyjmijmy ten dar z otwartym sercem i pełni wdzięczności włączmy się w przeżywanie świętej liturgii.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06

Kolekta przeznaczona jest na nasz kościół.

 ▪ O godz. 15.30  nieszpory niedzielne.

 ▪ W  czwartek po porannej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. Po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania.

 ▪ W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

 ▪ W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 ▪ Zapraszamy dzieci i młodzież w czwartek na godz. 17.00 na mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

 ▪ W ubiegłą niedzielę w parafii NSPJ w Piaśnikach, podczas odpustu żegnaliśmy proboszcza, ks. Marka Kotyczkę, który po 22 latach posługi w parafii przechodzi na emeryturę. Ksiądz proboszcz Marek pełnił także w naszym dekanacie funkcję dziekana. Podczas spotkania kapłanów dekanatu Świętochłowice, nowym dziekanem został wybrany proboszcz, ks. Damian Copek. Wybór kapłańskiego gremium został zatwierdzony przez ks. abpa Adriana Galbasa. Nowemu dziekanowi życzymy światła Ducha Świętego w nowych zadaniach, które go czekają.

 ▪ Na czas naszej parafialnej pielgrzymki do Francji, posługę duszpasterską będzie pełnił ks. Szymon Resiak, który od 31 sierpnia br. obejmie funkcję wikariusza w naszej parafii