Przypowieść o siewcy, którą podaje nam dziś Ewangelia, zwraca naszą uwagę na moc życia obecną w słowie Bożym. Ziarno pada na różną glebę i wydaje owoc jedynie tam, gdzie znajduje dobre dla siebie warunki wzrostu. Prośmy dziś Boga aby uzdolnił nas do słuchania Jego słowa, aby nasze życie przyniosło jak największy plon

NIEDZIELA ● XV NIEDZIELA ZWYKŁA     16.07

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

  • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, nie ma środowej nowenny do MBNP oraz czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W czwartek po Mszy Św. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • Od 26. czerwca do 31. sierpnia Msze Św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:
    • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
    • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek – godz. 17.00

Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.

  • W sobotę w liturgii będziemy przeżywać święto św. Marii Magdaleny.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach. Po każdej Mszy Św. będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom i ich pojazdom z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa. Kolekta będzie przeznaczona na Kalwarię Piekarską.
  • W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.

Wszystkim wyjeżdzającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku;

nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.