NIEDZIELA ● II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji w szczególności na funkcjonowanie ośrodków zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. Radio eM. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać!

● Na liczne prośby parafian przypominamy, że w dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 odprawimy dodatkową mszę św. kolędową w intencji tych mieszkańców z ulic naszej parafii, którzy nie mogli wcześniej uczestniczyć w wyznaczonych Mszach świętych. Serdecznie Was zapraszamy.

● Od poniedziałku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

W naszych modlitwach zarówno tych w liturgii jak i tych prywatnych modlimy się pokornie za wszystkich chrześcijan prosząc Boga słowami Chrystusa: „Aby wszyscy stanowili jedno”. Wobec różnych ruchów schizmatyckich prosimy w modlitwach także o wierność wspólnocie Kościoła świętego zarówno w naszej parafii jak i w naszym dekanacie.

● We wtorek o godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

NIEDZIELA ● III NIEDZIELA ZWYKŁA 24.01

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

W czwartek zakończyliśmy Msze św. kolędowe, w których przez minione prawie 3 tygodnie uczestniczyli zaproszeni wierni z poszczególnych ulic wchodzących w skład naszej parafii. Była to swoista nowość, która w czasie obostrzeń związanych z pandemią tymczasowo zastąpiła w odmiennej formie odwiedziny kolędowe. Jako duszpasterze chcemy Wam złożyć serdeczne podziękowanie, za Wasze zaangażowanie, obecność i zrozumienie tej nowej równie dla Was jak i dla nas, nietypowej sytuacji. Pragniemy także z całego serca podziękować Wam za wszelkie ofiary kopertowe, które przeznaczone będą na inwestycje związane z parafią. Pierwszym takim zakupem dla parafii jest nowa maszyna odśnieżając0-czyszcząca, która już pomyślnie zdała swój egzamin i się sprawdziła.

Z uwagi na ograniczoną ilość kapłanów w naszej parafii nie zawsze jest możliwość odprawienia mszy św. żałobnej w 30 dzień po śmierci naszych bliskich zmarłych. Dlatego w okolicach połowy każdego miesiąca, będzie sprawowana tzw. msza św. zbiorowa w intencji zmarłych w poprzednim miesiącu. Informujemy, że msza św., w 30 dzień po śmierci, za zmarłych z miesiąca grudnia 2020 roku, odprawiona zostanie dnia 22 stycznia br. to jest w piątek o godz. 18.00.

Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się dnia 26 lutego tj. piątek o godz. 19.00, prosimy o wcześniejsze zapisy w kancelarii parafialnej.

W ramach ulepszenia zmiany usług internetowych i telefonicznych oraz instalacji nowych urządzeń na naszym probostwie, obecny numer telefoniczny na parafię jest chwilowo zawieszony, prosimy o cierpliwość do czasu jego aktywowania przez operatora. Za utrudnienia przepraszamy.

Niedziela jest pierwszym dniem tygodnia, życzymy Wam zatem aby wszystkie doświadczenia i zadania tego tygodnia były przeniknięte Bożym błogosławieństwem, które niechaj teraz na Was obficie spłynie.