Ewangelia dzisiejszej niedzieli opowiada o ostatnim epizodzie z publicznej działalności Chrystusa. „Chcemy ujrzeć Jezusa” – mówią Grecy, a ich prośba zapowiada początek ewangelizacyjnej działalności wśród pogan. Chrystus świadomy nadchodzących wydarzeń, odsłania swoje serce i zaprasza nas do kontemplacji tajemnicy krzyża, w którym dokona się Jego wywyższenie.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03

▪Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy podziękowania za wszelkie złożone ofiary zarówno podczas mszy jak i te przesyłane na konto parafii.

▪Gościmy diakona Pawła Dąbrowskiego, który wygłosi nam homilię o misjach oraz kleryka Karola.

Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na dofinansowaniewyjazdumisyjnego do Zambii.

▪ O 15.15  zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

▪W  środę o godz. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

▪Od środy do piątku w naszej parafii będą odbywały się rekolekcje dla szkół, dlatego w czwartek nie będzie wystawienia i całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje głosi ks. Dariusz Kamiński –wikariusz parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu Łagiewnikach.

▪ W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicaminaszego miasta. Przejdziemy z Lipin do Chropaczowa.

Rozpoczniemy o godz. 18.45 w kościele św. Augustyna w Lipinach i pójdziemy następującymi ulicami:

   Chorzowską, Wieczorka, Barlickiego, Łagiewnicką, Bohaterów Westerplatte i Kościelną. Droga Krzyżowa zakończy się w naszym kościele błogosławieństwem. Prosimy parafian o zaangażowanie się w to wielkie publiczne wydarzenie modlitewne poprzez obecność i danie świadectwa naszej wiary.

▪W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ  24.03

▪Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny, przypominają nam o tym zasłonięte krzyże.

▪Za tydzień Niedziela Palmowa Meki Pańskiej – zachęcamy wiernych do przyniesienia palm do pobłogosławienia. Mszę Św. o godz. 11.00 rozpoczniemy w kościele Dobrego Pasterza, gdzie nastąpi obrzęd błogosławieństwa palm, a następnie udamy się procesją do dużego kościoła, gdzie będzie celebrowana dalsza część Mszy.

W przedsionku kościoła oraz w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół wielkanocny w różnych kształtach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalny Caritas.

▪  Objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami odbędzie się w sobotę 23. marca. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub kancelarii.

▪ Za tydzień po Mszach Świętych odbędzie się akcja charytatywna dla Hospicjum Cordis, którego podopiecznymi są miedzy innymi nieuleczalnie chore dzieci. W ramach wdzięczności za wsparcie wolontariusze będą rozdawać trawkę Wielkanocną, która przyda się do ozdobienia koszyczka lub swoich domów w Święta. Akcja nazywa się „Zasadź Nadzieję” i jest inicjatywą studencką, wspierającą Hospicjum, które jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła będzie można zaopatrzyć się  ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, palmy i wyroby cukiernicze oraz inne dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na terapie organizowane na terenie szkoły.