„Weselcie się zastępy aniołów w niebie! Weselcie się słudzy Boga”. To wezwanie do radości jest nieodłączne od prawdy, którą wspominamy wraz z całym Kościołem. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężając panowanie śmierci i zła. Niech ta nowina otworzy nasze serca na obecność Tego, który przychodzi, aby nas zbawić.

NIEDZIELA  WIELKANOCNA  ●  ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE                                    17.04

●  W dzisiejszą niedzielę kolekta świąteczna.  Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

●  W Poniedziałek Wielkanocny przeżywamy drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania – Msze Św.

     sprawujemy wedle porządku niedzielnego o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. W tym dniu ma

     nieszporów. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

●  We wtorek  nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy.

 W czwartek nie będzie wystawienia i całodziennej adoracji, gdyż od Niedzieli Palmowej aż

     do II Niedzieli Wielkanocnej ustaje stała adoracja Najświętszego Sakramentu.

●  W piątek, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

●  W sobotę kapłani naszego dekanatu przeżywają swój Konwent Wielkanocny. Prosimy o modlitwę w

     ich intencji o dobre duchowe przeżycie.

II  NIEDZIELA   WIELKANOCNA  ●  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO                                               24.04

●  Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Caritas Archidiecezji.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

● Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie i przygotowanie Wielkiego     Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy naszym Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św. za ich posługę, pomoc oraz przygotowanie ciemnicy, dziękujemy służbie liturgicznej za sumienne zbiórki  organizacyjne i asysty przy ołtarzu. Podziękowania składamy Panu Marcinowi za wyczyszczenie paramentów liturgicznych oraz pomoc w przygotowaniu elementów do Bożego Grobu. Dziękujemy naszemu kościelnemu Panu Januszowi oraz jego pomocnikom za czuwanie nad wszystkim i oddaną służbę porządkową, Pani Magdzie z Domowego Kościoła za przygotowanie i czytanie komentarzy. Gorąco dziękujemy naszym Paniom które czuwały nad wszystkim od strony estetyki ołtarza, oraz ofiarodawcom za przepiękne kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój ołtarzy.

W przyszłą niedziele tj. 24 kwietnia, w Święto Miłosierdzia Bożego, obchodzimy ogłoszony przez Caritas
„Dzień Dobra”. Do tej zorganizowanej akcji przystąpiły przedszkola, szkoły oraz ochronka naszej parafii.

Po Mszy o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci, jak również rodziców, do udziału w grze terenowej pt. „Ścieżka Dobra – w poszukiwaniu chropaczowskiego SKARBU”. Jeżeli będzie deszczowo lub chłodno, prosimy aby ubrać się odpowiednio jak na młodych poszukiwaczy skarbów przystało gdyż będzie trochę chodzenia.  Prosimy aby zabrać też ze sobą koniecznie coś do pisania i dobry humor. Zapraszamy także do stanowisk kiermaszowych, które znajdować się będą w alei prowadzącej do „małego kościoła”.

Również w ramach „Dnia Dobra” w kościele pw. „Dobrego Pasterza” odbędzie się spotkanie ze sztuką – wystawa malarstwa ks. Jana Gacki, Jerzego Słoty oraz prac rzeźbiarskich i lutnictwa Bogusława Kozaka. Otwarcie wystawy o godz. 8.00 zaś po mszy o godz. 16.00 prelekcja pt.: „O potrzebie sztuki w czasach współczesnych” uświetniona koncertem kontrabasowym w wykonaniu Maksyma Pisteloka.

• Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę do Włoch w dniach 15-24 sierpnia br. Serdecznie zapraszamy, szczegółowy program dostępny jest w gablotkach oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii wraz z zaliczką w wysokości 300 zł. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Markiem.

Wszystkim życzymy łask Zmartwychwstałego Chrystusa.  Niech Waszemu życiu towarzyszą radość i nadzieja, płynące z głębokiego przeżywania Wielkanocnego Poranka i całych Świąt Paschalnych! Alleluja Chrystus Zmartwychwstał!  Zmartwychwstał  prawdziwie!