VI  Niedziela Wielkanocna – 17.05


Poniedziałek         100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II – 18.05

 • I Dzień modlitw o urodzaje. W tym dniu przypada 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II – wpraszajmy wszystkie potrzebne łaski za Jego pośrednictwem.

Wtorek – 19.05

 • II Dzień modlitw o urodzaje.
 • Dzień urodzin Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca – pamiętajmy o naszym Arcypasterzu  w  naszych modlitwach.

Środa – 20.05

 • III Dzień modlitw o urodzaje

Czwartek  Wspomnienie św. Jana Nepomucena prezb. i męcz. – 21.05


Sobota  Święto Św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski  –   23.05


Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05  


Ogłoszenia ogólne

 • Rozpoczynamy VI Tydzień wielkanocny, W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół w tych dniach modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W związku z pandemią korona wirusa nie gromadzimy się przy krzyżach, lecz odmówimy stosowne modlitwy po Mszy św. porannej w poniedziałek, wtorek i środę.
 • Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • Przypominamy, że w naszej parafii począwszy od 20 maja na Mszach św. wieczornych udzielana będzie I Komunia św. dzieciom w liczbie po 4 dzieci. Wszystkie informacje dotyczące organizacji są dostępne u Pani katechetki Marii.
 • Zgodnie z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 10 m2
 • w naszym kościele może jednocześnie uczestniczyć max  70 osób, (nie uwzględniając powierzchni chóru, który zostaje zamknięty do odwołania) w wyznaczonych miejscach z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa i higieny.
 • W związku z licznymi zapytaniami, jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.

Konto Bankowe parafii PKO BP   PL 19 1020 2368 0000 2102 0138 7075

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na potrzeby parafii w tradycyjny sposób, może to uczynić – kościele pod chórem znajduje się skarbona z napisem: „Ofiary na potrzeby naszej parafii”. Raz jeszcze składamy Serdeczne Bóg Zapłać i Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!

 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać mi.in artykuły:   – Niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża; – Jaką rolę w ukształtowaniu Jana Pawła II  odegrało miasto Wadowice?; – reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach, oraz wiele innych ciekawych artykułów.