Nasz Pan „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”. Pamiętając, że owocem śmierci Zbawiciela jest dar Ducha Świętego, prośmy o umiejętność aktywnego podjęcia odpowiedzialności za dobro Kościoła. Niech rozpoczynający się dzisiaj diecezjalny etap synodu zwołanego przez papieża Franciszka przyniesie błogosławione owoce.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10

● Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

● O godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe.

● O godz. 20.45 zapraszamy do kościoła na godz. 20.45 na apel jasnogórski.

● W poniedziałek 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia.

● W czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. porannej Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów.

● W piątek po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza chętnych na swoje spotkanie do biblioteki parafialnej.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 24.10

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii, w szczególności na dokończenie remontu zegara na wieży kościelnej.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Przeżywamy październik, miesiąc różańca świętego. Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.15, w czwartek po mszy szkolnej, zaś w niedzielę na godz. 15.15.

● W październikowe niedziele zapraszamy do kościoła na godz. 20.45 na apele jasnogórskie.

● W każdą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Prosimy, aby przyjść wcześniej, gdyż chcemy razem przygotować się do rozpoczęcia mszy św.

● Dnia 18 października br. tj. poniedziałek zapraszamy rodziców przedstawicieli trójek klasowych dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. na spotkanie o godz. 18.45 w salkach domu parafialnego.

● Parafialny chór „Magnificat” zaprasza do wspólnego śpiewania na spotkania i próby w każdy czwartek na godz. 16.00 do salki na piętrze w domu parafialnym.

● Na niektórych grobach na naszym parafialnym cmentarzu pojawiły się żółte naklejki z informacją „grób nieopłacony”. Osoby zainteresowane prosimy o dokonanie w kancelarii parafialnej opłaty przedłużającej rezerwację grobu.

● We wtorek 26 października br. w poradni na wzgórzu przy ul. Sudeckiej 9 odbędą się następujące badania: Doppler przepływu tętnic szyjnych i kończyn dolnych oraz USG: tarczycy, nerek, piersi a także echo serca. Badania są odpłatne w cenie 55 zł.

● Nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które w tym roku odbędzie się w Turynie. Wyjazd 27.12.2021r., powrót 02.01.2022r. Koszt to 500 zł oraz 65 euro. Zapisy i informacje: Parafia MB Różańcowej w Chropaczowie, tel. 502 282 814.

Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo NMP Różańcowej wszystkim obficie błogosławi.