Niedziela  33  Zwykła – 17.11

• Światowy Dzień Ubogich, wprowadzony przez Papieża Franciszka – pamiętajmy o nich w modlitwie i uczynkach miłosierdzia.
  • Dziś także. Dzień  Muzyki Liturgicznej.
  • Kolekta na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
  • Zarząd Chóru MAGNIFICAT serdecznie zaprasza na koncert z okazji święta patronalnego św. Cecylii, który odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 16.00

Poniedziałek – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz. I męcz. – 18.11

Wtorek – Wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz. – 19.11

• Nowenna do MB Nieustającej pomocy o godz.17.30

Środa – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb – 20.11

Czwartek – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Marii Panny – 21.11

• Legion Maryi zaprasza po Mszy św. porannej  na modlitwy w intencji kapłanów
  • Msza św. szkolna o godz. 17.00,

Piątek – Wspomnienie św. Cecylii, dz.i męcz. – 22.11

• O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • Młodzież Oazowa naszej parafii zaprasza na swoje spotkania młodych ludzi, którzy chcą wspólnie przeżywać radość swojej wyznawanej wiary do salki po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.

Sobota – 23.11

• O godz. 8.oo zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami na Mszę Św. w ich intencji z okazji wspomnienia Św. Tarsycjusza patrona ministrantów.
  • Dzieci Maryi zapraszają na swoje spotkania na godz. 11.00 do salki.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.

Niedziela  UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11

• Odpust w katowickiej katedrze. Kolekta na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nieszpory Niedzielne  o godz. 16.00.

• Od piątku 29 listopada rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie „KOLĘDA”  w naszej parafii. Szczegółowy plan kolędy jest zamieszczony w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii oraz w listopadowych „Wiadomościach Parafialnych”. Kolęda dodatkowa będzie  w sobotę 11 stycznia.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać: wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”; o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich; o tym, dlaczego Anioł Stróż nie ochronił Ojca Pio oraz wiele innych artykułów.