„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego” – słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii kierują naszą uwagę n pytanie dotyczące tego co w życiu naprawdę jest istotne. Aktywizm, któremu często ulegamy, skutkuje rozproszeniem życia natomiast posłuszeństwo słowu Pana wprowadza harmonię i pokój. Odkryjmy w dzisiejszej Eucharystii to co najważniejsze odkryjmy Boga w naszym życiu.

XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 17.07

●  Kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać.

●  Obchody liturgiczne tygodnia:

Piątek –  Święto św. Marii Magdaleny

Sobota –  Święto Brygidy zakonnicy, patronki Europy.

●  W okresie wakacyjnym, nie ma wtorkowej nowenny do MB Nieustającej Pomocy oraz czwartkowej całodziennej  adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

●  W czwartek po mszy św. o godz. 17.00 Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów.

●  W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

●  Od 1. lipca do 31. Sierpnia br. msze św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:

Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00

Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00.

Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.

●  Osoby, które zarezerwowały intencje mszalne na lipiec i sierpień, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną w celu ich uzupełnienia.

XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA 24.07

●  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

●  W przyszła niedzielę, wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym, po każdej mszy św. będziemy błogosławić kierowców oraz ich pojazdy.

                              

Wszystkim wyjeżdzającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku; nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.

„Idźcie na miejsce ustronne i odpocznijcie nieco”.