18.01. – Niedziela I Wielkiego Postu

 • Dziś obchodzona jest Niedziela Trzeźwości.  Kolekta – Jałmużna postna. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • Dziś alumni WSŚD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu – polecamy ich modlitwie parafian.
 • 16.oo – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Piotr Szweda – wikariusz.

19.02. – Poniedziałek


20.02. – Wtorek

 • 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

21.02. – Środa 


22.02. – Czwartek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła

 • po rannej Mszy Świętej Legion Maryi zaprasza po na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła.
 • 17.oo – Msza Święta szkolna

23.02. – Piątek – Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie

 • 15.oo – Godzina Miłosierdzia w kościele
 • 17.15 – Droga Krzyżowa w czasie której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych prosimy składać w zakrystii.
 • 18.3o – Włączając się w ważne i szlachetne przedsięwzięcie, zachęcamy Parafian do duchowej solidarności poprzez modlitwę i post z cierpiącymi i ofiarami wojny w tych ciężko doświadczonych krajach.Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy w wyznaczonej przez papieża intencji podczas specjalnego nabożeństwa po Mszy św. wieczornej 
 • Młodzież Oazowa zaprasza na swoje spotkania po Mszy św. wieczornej do salki młodzieżowej.

24.02. – Sobota

 • Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w Katowicach Koszutce zapraszają na Nawiedzenie Relikwii Krzyża Świętego w sobotę 24 lutego 2018r. od godz. 15.00 wszystkie szczegóły dotyczące tego wydarzenia są wywieszone w gablocie
 • Dziś w  sobotę święcenia diakonatu w Chełmie Śląskim, Czerwionce a także w Połomii. Pamiętajmy w modlitwie w intencji przyjmujących święcenia.
 • 9.oo – Wspólnota Ministrantów Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszają wszystkich chętnych kandydatów po I Komunii Św. do bycia Ministrantami na spotkania do salki ministranckiej
 • 11.oo – Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w salce katechetycznej.
 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania

25.01. – Niedziela II Wielkiego Postu

 • Kolekta – zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes . Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • 16.oo – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – Kazania Pasyjne głosi ks. Piotr Szweda – wikariusz.

 

Ogłoszenia ogólne

 • Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej (piątek godz. 17.15) i Gorzkich Żalach (niedziela godz. 16.00). Przypominamy, że wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 • W dniu 5 kwietnia 2018 r będzie udzielony Sakrament Bierzmowania Młodzieży (kandydatom do Bierzmowania) w naszej parafii.

  Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania (zwłaszcza uczniów III klas gimnazjalnych, ale również II gimnazjalnych i VII klas szkół podstawowych). Rekolekcje odbędą się terminach (marzec i kwiecień). Lista z terminami znajduje się w gablocie. Koszt: 99 zł (bez transportu). Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, gdzie będą przedstawione wszystkie warunki uczestnictwa. Serdecznie zapraszamy

 • Nasza parafia prowadzi przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa  dla narzeczonych poprzez  cykl spotkań w czterech terminach.  Terminy są wywieszone w galotach i zamieszczone na stronie internetowej parafii. Spotkania będą prowadzone w salce katechetycznej w następujących miesiącach: marzec, czerwiec, wrzesień i listopad. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • Przypominamy że Kancelaria Parafialna jest nieczynna w środy z wyjątkiem zgłoszenia pogrzebu czy wezwania do chorego.
 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi; o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej; o poszczeniu, które poprawia stosunki do życia i siebie samego; o Pokorze, którego nigdy dość, czyli zmarłym niedawno wybitnym polskim aktorze oraz wiele ciekawych artykułów.
 • Jest także do nabycia nowy numer Wiadomości Parafialne a dla dzieci nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.