Droga Wielkiego Postu wiedzie przez umartwienie i pokutę ku radości nowego życia w Chrystusie. Bóg po raz kolejny daję nam szansę i pragnie dokonać w nas odnowy. Prośmy w tej Eucharystii, aby czas przygotowania do ponownego przeżycia tajemnic paschalnych nie został przez nas zmarnowany
i obudził w nas świadomość przynależności do Chrystusa.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02

▪Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna. Jak pouczy nas św. Piotr w swoim Pierwszym Liście: „Jałmużna zakrywa wiele naszych grzechów”. O godz. 15.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie nam głosił akolita Karol Skura.

▪Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych oraz do modlitwy ekspiacyjnej za grzechy pijaństwa. 

▪Od dziś alumni WŚŚD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 24 lutego br.

▪W środę o godz. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

▪W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja, po porannej Mszy św.Legion

Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów.

▪ W piątek na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

▪W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02

▪Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Po raz pierwszy będą w naszej diecezji w Katowicach wielkopostne kościoły stacyjne. Liturgia stacyjna nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy papież odwiedzał w Rzymie poszczególne kościoły i celebrował tam Msze św. Każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) pielgrzymi odwiedzający kościoły stacyjne będą mogli zbierać pieczątki do specjalnie przygotowanych paszportów. Paszporty będą w kościołach stacyjnych. Z nadesłanych paszportów będzie rozlosowana nagroda: pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu. Szczegóły na plakacie.

Od 3 niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje, które wygłosi ks. Łukasz Skiba – wikariusz w parafii św. Antoniego w Chorzowie.

▪Wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Francji zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 21. lutego o godz. 18.45 w salkach.

Nasz bogato rzeźbiony, piękny, zabytkowy ołtarz główny, który jest formą pentaptyku i zaplanowany został tak aby można było ułożyć go w pięciu różnych pozycjach, od Środy Popielcowej w skrzydłach bocznych zostaje przysłonięty na cały czas Wielkiego Postu. Niech ten okres pokuty i nawrócenia nauczy nas nowego spojrzenia na naszą codzienność i na nasze międzyludzkie relacje oraz na dar pokoju.