18.03. – Niedziela V Wielkiego Postu 

 • Kolekta na potrzeby archidiecezji. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • 16.oo – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

19.03. – Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

 •  Z okazji uroczystości kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna
 • Serdecznie zapraszamy na Msze Św. o godz. 8.oo i 18.oo
 • Nasza parafia udaje się na Apel Jasnogórski do Częstochowy. Zapewniamy wszystkich parafian o modlitwie przed obliczem Pani Jasnogórskiej oraz w Sanktuarium św. Antoniego i św. Józefa

20.03. – Wtorek

 • 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

21.03. – Środa 

 • 18.3o – I próba z kandydatami do bierzmowania i ich świadkami w kościele, obecność obowiązkowa

22.03. – Czwartek  

 • po rannej Mszy Świętej Legion Maryi zaprasza po na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła.
 • 16.3o – Spowiedź przed świętami dla dzieci
 • 17.oo – Msza Święta szkolna

23.03. – Piątek

 • 15.oo – Godzina Miłosierdzia w kościele
 • 16.oo – Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Początek przed kaplicą Matki Bożej na ul. Bieszczadzkiej. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian
 • 18.3o – Młodzież Oazowa zaprasza na swoje spotkania do salki katechetycznej

24.03. – Sobota

 • Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną – chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii
 • 9.oo – Wspólnota Ministrantów Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na spotkania do salki ministranckiej
 • 11.oo – Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w salce katechetyczne
 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania

25.03. – Niedziela VI Wielkiego Postu 

 • W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wszystkie dzieci z palmami zapraszamy do Małego kościoła Dobrego Pasterza na godzinę 10.45, tam zostaną poświęcone palmy i udamy się w procesji do kościoła MB Różańcowej na Mszę Św., która odbędzie się o godz. 11.oo
 • Palmy święcić będziemy podczas każdej Mszy Świętej
 • Kolekta na potrzeby archidiecezji. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • 16.oo – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
 • Parafia św. Augustyna w Lipinach Śląskich zaprasza na Koncert Wielkopostny „Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu” w wykonaniu Kwartetu muzyków orkiestry AUKSO o godz. 17.3o w kościele

 

Ogłoszenia ogólne

 • Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej należy zachować zwyczaj zasłaniania krzyży. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nie zostawiajmy oczyszczenia duszy na ostatni moment przed świętami wielkanocnymi.
 • W ubiegłą niedzielę o godz. 14.00 w katowickiej katedrze Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc ustanowił nowych 216 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Wśród nowo ustanowionych szafarzy jest także nasz parafianin Pan Michał Koszyk, który będzie pełnił w naszej wspólnocie tę zaszczytną posługę Szafarza. Dziękujemy Panu Michałowi oraz jego Rodzinie że podjęli wspólnie te decyzję, aby Pan Michał mógł pełnić te święte czynności.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszamy wiernych na uroczyste poświęcenie palm. Także w tym dniu młodzież całej archidiecezji gromadzi się w katedrze katowickiej o godz. 14.00, w związku z ustanowieniem tej niedzieli przez św. Jana Pawła II Światowym Dniem Młodzieży.
 • Dzień Skupienia dla narzeczonych w naszym dekanacie odbędzie się 25 marca 2018r. (niedziela) w parafii pw. NSPJ w Świętochłowicach – Piaśnikach w kaplicy św. Józefa o godz. 15.00.
 • Wspólnota Oazowa Ruchu Światło Życie zachęca rodziców dzieci w wieku 8 -12 lata, aby ich pociechy wzięły udział w rekolekcjach wakacyjnych DZIECI BOŻYCH. Szczegóły na plakacie, który jest wywieszony w gablocie a wszelkie pytania i odpowiedzi w naszej wspólnocie.
 • Szkoła Podstawowa Specjalna nr. 10 w Chropaczowie, przy ulicy Łagiewnickiej zaprasza na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 27 marca 2018r. o godz. 9.00 Szczegóły na plakacie, który znajduje się w gablocie.
 • Wspólnota Dzieci Maryi będzie rozprowadzać świąteczne wielkanocne kartki z życzeniami oraz wielkanocne pierniczki. Dochód będzie przeznaczony na letnie rekolekcje. Za każdą ofiarę składamy Serdeczne Bóg Zapałać!.
 • Oaza naszej parafii będzie rozprowadzała „Baranki wielkanocne” na świąteczny stół. Dochód będzie przeznaczony na letnie rekolekcje oazowe. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać i serdecznie zapraszamy do nabycia tych wypieków.
 • Zapraszamy do nabycia świeczki wielkanocnej CARITAS na wielkanocny stół w cenie 6 złotych.
 • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych; o mistyku odprawiającym Eucharystię w taki sposób, ze niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. Ojcu Pio; oraz o tym, dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring oraz wiele ciekawych artykułów.