Człowiek, który żyje dla Boga, może nazwać się szczęśliwym. Szczęśliwym jest ten, kto sens swojego istnienia czerpie z czystego Bożego źródła.
Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty.
Zanim jednak przystąpimy do Uczty Eucharystycznej, uznajmy przed miłosiernym Ojcem, że wybieramy często złudne drogi prowadzące nie do Boga, ale ku szatanowi, nie ku szczęściu, ale ku zatraceniu.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdecznie Bóg zapłać za wszystkie ofiary z serca składane.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek obchodzimy Święto św. Marii Magdaleny, po wieczornej mszy św. Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy w intencji kapłanów.

● W piątek Święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę wspominamy św. Kingę, dziewicę, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.07

● W przyszłą niedzielę, wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym, po każdej mszy św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy.

● Kolekta na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym:

– Kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 9.00-12.00 i 16-17.00.

Sprawy dotyczące pogrzebu można załatwiać w każdej porze.

– Msze Św. w tygodniu są tylko raz dziennie: o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek, zaś o 18.00 we wtorek i sobotę a w czwartek o 17.00.

– Ustaje czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Św., które kapłani odprawią na urlopie poza parafią.

Na czas urlopów, wyjazdów i wakacji niechaj Chrystus wszystkim obficie błogosławi!