XXIX   NIEDZIELA ZWYKŁA  –  18 października 2020r.

      ●    Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje św. W Kościele rozpoczynamy tydzień misyjny.

            Komunikat ks. Proboszcza

            Kochani Parafianie!

            W minioną środę nagle pogorszyło się moje samopoczucie i początkowo myślałem, że jest to zwykłe przemęczenie, lecz po konsultacji z lekarzem zalecono mi pozostanie w łóżku i zażywanie lekarstw na przeziębienie. Wobec nagłego wzrostu nowych zakażeń, które codziennie do nas docierają, a więc i zwiększonego prawdopodobieństwa kontaktu mojej osoby z wirusem, oraz z racji moich obowiązków, zostałem skierowany w czwartek do poddania się testowi na obecność koronawirusa. Wynik otrzymałem w piątek i niestety jest on pozytywny!

            W związku z tą sytuacją poddajemy się wszelkim zarządzeniom służb sanitarnych. Zarówno ja jak i Ksiądz Zdzisław. Stosujemy się także do wszystkich wytycznych Sanepidu jak i Katowickiej Kurii. Z tej racji nie możemy pełnić posługi duszpasterskiej w kościele. Wszystkie osoby, które miały ze mną kontakt w ostatnim czasie, proszone są o kontrolowanie swojego stanu zdrowia, a w razie niepokojących objawów o kontakt z lekarzem rodzinnym.

FUNKCJONOWANIE  PARAFII:

Cały Kościół MB Różańcowej oraz Kaplica Dobrego Pasterza i probostwo zostały w sobotę przez specjalistyczną firmę profesjonalnie zdezynfekowane i ozonowane!

            Msze święte niedzielne będą sprawowane o zwykłych godzinach przez Księży z zewnątrz dojeżdżających.

Msze święte w tym tygodniu sprawowane będą tylko rano o godz. 8.oo. Intencje z wieczora przeniesione są na rano! W przypadku Mszy św. koncelebrowanej – pierwsza intencja będzie sprawowana przez kapłana w kościele, a drugą ewentualnie trzecią intencję sprawują w tym samym czasie kapłani (ks. Proboszcz i Ks. Zdzisław) na probostwie.
            Nie będzie porannych nabożeństw ani wieczornych różańcowych. Zawieszony zostaje niedzielny Apel Jasnogórski i czwartkowa całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec odmawiany przez wiernych jest tylko rano przed mszą świętą. Służba ministrancka pozostaje bez zmian.
Kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w normalnych godzinach otwarcia.

Powyższe decyzje obowiązują do odwołania, Bardzo Was proszę o wyrozumiałość i życzliwość w tej sytuacji.

            Od soboty 17 października obowiązują nowe regulacje prawne związane z narastającą pandemią. Zgodnie z tymi regulacjami w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach maksymalnie 250 osób. Stosujmy się do tych regulacji. Zachowujmy odpowiedni dystans.
Proszę o zdrowy rozsądek i stosowanie podstawowych reguł czyli zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.


            Pełen nadziei na szybkie wyzdrowienie polecam się Patronce naszej parafii MB Różańcowej jak i Waszej wspólnotowej i osobistej modlitwie, proszę Was także o modlitwę w imieniu Księdza Zdzisława.

Pamiętajmy o wszystkich chorych, zakażonych koronawirusem, o całej Służbie Zdrowia, która z tak wielkim poświęceniem służy nam wszystkim!
Módlmy się za siebie wzajemnie!

            Królowo Różańca świętego, módl się za nami!
            Serdecznie Was pozdrawiam z modlitewną pamięcią
            Wasz Proboszcz  Ks. Damian Copek