Boże Narodzenie jest już blisko. W tę ostatnią adwentową niedzielę czcimy Maryję, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem. Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem. Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu „tak”. W tej Eucharystii przygotujmy nasze serce na przyjście Syna Bożego, Potomka Dawida, Syna Maryi i naszego brata.

IV  NIEDZIELA  ADWENTU – 18.12

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za ofiary pieniężne z serca dziękujemy.

Zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

W najbliższą środę w związku ze spowiedzią, nie będzie nowenny do MBNP.

W czwartek z racji przygotowywania wystroju świątecznego w kościele, nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu i całodziennej adoracji. Ustaje ona także w okresie Bożego Narodzenia czyli w 2 kolejne czwartki (29. grudnia i 5. stycznia).

Sobota to dzień, w którym przeżywamy wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Przypominamy, że nie ma wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Wedle postanowień II Polskiego Synodu Plenarnego oraz ze względu na wyjątkowy charakter wigilii przeżywanej w Polsce, zachęca się do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12

Uroczystą Pasterką o godz. 24.00 rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Kolekta zebrana podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia. Msze św. w ciągu dnia według porządku niedzielnego, o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Kolekta dzienna z uroczystości przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

W naszej parafii zapraszamy na ostatni tydzień rorat dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do czwartku na godz. 6.50, zaś w piątek zapraszamy dzieci na ostatnie roraty na godz. 8.oo. Dorosłych zapraszamy na msze św. roratnie o godz. 18.00 w poniedziałek, środę i w piątek na ostatnie roraty dla dorosłych w ramach cyklu: „Wezwani do Miłosierdzia”.

Osoby chętne do budowy stajenki zapraszamy w środę po mszy św. roratniej na godz. 18.45.

Okazja do spowiedzi w najbliższym tygodniu będzie 15 minut przed poranną Mszą i 30 minut przed wieczorną oraz dodatkowo w czwartek 17.45-19.00, w piątek 18.45-20.00 i w sobotę 9.00-12.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatni moment przed świętami oraz przypominamy, by do spowiedzi przychodzić przygotowanym (5 warunków spowiedzi). Nie spowiadamy w trakcie mszy św.

W kancelarii parafialnej, a także w przedsionku przy wejściu do kościoła, można zaopatrzyć się wkalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2023 w cenie 15 złotych, a także nabyć świece na stół wigilijny małe 10 zł,  duże 16 zł., oraz  opłatki małe i duże (ofiara dowolna).

Do naszej parafii zostało dostarczone przez Harcerzy światło z Ziemi Świętej – ogień z Groty Narodzenia w Betlejem, zachęcamy do przynoszenia zniczy lub świec, odpalenia oraz zabrania go do swoich domów.

Plan odwiedzin kolędowych został udostępniony na stronie internetowej oraz znajduje się w gablotkach. Osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia kapłana w domu, prosimy o zapoznanie się z harmonogramem odwiedzin. Tam również znajdziemy daty mszy św. za mieszkańców z poszczególnych ulic. Osoby, które nie zgłosiły się imiennie zapraszamy na msze św. kolędowe.

Rada Rodziców, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 zapraszają dzisiaj na Bożonarodzeniowy Kiermasz w przedsionku naszego kościoła. Oferujemy przygotowane własnoręcznie dekoracje świąteczne kartki, mydełka, świeczki oraz ciasteczka. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie Szkoły Specjalnej.

             ”Czuwajcie! Jeszcze raz powtarzam czuwajcie! Pan jest blisko”!