W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność lub gdy nie potrafimy rozwiązać jakiś sytuacji konfliktowych. A Jezus przechodzi i ma moc przywrócić nam wewnętrzny wzrok. On jest naszym światłem i tylko On może nas przeprowadzić przez to co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta: „Czy wierzysz?” To pytane jest skierowane do każdego z nas i czeka na odpowiedź.

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE                                 19.03

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji w szczególności na wsparcie Sądu Metropolitalnego i Domu Księży Emerytów. O 15.15gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

  • W poniedziałek, 20 marca, obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca.
  • W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP.
  • W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. O 17.15 droga krzyżowa z modlitwą za zmarłych. Zalecki można składać w zakrystii.
  • W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. O godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                      26.03

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

  • W zakrystii  jak i w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół wielkanocny w cenie 10 zł.. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalny Caritas. 
  • Od środy do piątku w parafii odbywać się będą rekolekcje szkolne w godzinach od 9.00 do 12.30. W związku z tym w czwartek wyjątkowo nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w 1. Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 9. do 11. czerwca (od piątku do niedzieli – po Bożym Ciele). Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł (w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne). Zaliczkę 50 zł wpłacamy w kancelarii parafialnej. Zapisy poprzez stronę internetową: www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce i stronie internetowej.
  • Nasza parafia organizuje pierwszą edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym dekanacie. Podobne edycje EDK odbywają się już wielu lat w całej Polsce, a nawet poza granicami kraju, i uczestniczyło w niej już setki tysięcy osób. Dnia 31.03 zapraszamy na Mszę o godzinie 18:00, po której każdy będzie mógł wyruszyć w swoją EDK: 42 km trasę przebiegającą m.in. przez wszystkie parafie naszego dekanatu. Jest to czas spędzony z Jezusem w milczeniu, w samotności, w zmaganiu się ze swoimi słabościami zarówno wewnętrznymi jak i fizycznymi.Zapraszamy także chętnych 27.03 o godz. 18:45 na spotkanie organizacyjne do kościoła w Chropaczowie.Szczegóły zamieszczane są na grupie facebook: edkswietochlowice.