19.05. – Niedziela 5 Wielkanocna

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Dziś dzień I Komunii Dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr.  10 w Świętochłowicach – Chropaczowie. Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie naszej wspólnoty parafialnej
  • Nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
  • Apel Jasnogórski o 20.45
  • Dziś rocznica urodzin obchodzi ks. Abp Wiktora Skworca. pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  • W katedrze katowickiej o godz.12.00 msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.

20.05. – Poniedziałek

• Misyjny Dzień Chorego.

21.05. – Wtorek – Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prez.. i męcz

• 17.3o – Nabożeństwo majowe oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

22.05. – Środa

• 17.3o – Nabożeństwo majowe
  • Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na I próbę  do kościoła na  godz. 19.00. Obecność jest obowiązkowa!

23.05. – Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

• Legion Maryi zaprasza po nabożeństwie porannym  na modlitwy za kapłanów w kościele
  • W tym dniu podczas Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 Młodzież naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. Adama Wodarczyka. Informujemy, że kandydaci do bierzmowania maja już być obecni w kościele o godz. 16.15.

24.05. – Piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

• Dzień Modlitw za Kościół w Chinach
  • Zapraszamy na godz. 15.00 na nabożeństwo  – Godzina Miłosierdzia Bożego.

25.05. – Sobota

• 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe

26.05. – Niedziela 6 Wielkanocna – Dzień Matki

• Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.
  • Nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
  • Apel Jasnogórski o 20.45

• Wczoraj w naszej parafii odbyły się uroczystości pogrzebowe naszego ukochanego śp. Księdza Kanonika Jana Gacki. Dziękujemy ks. Biskupowi Grzegorzowi Olszowskiemu za przewodniczenie we Mszy św. pogrzebowej, wszystkim kapłanom koncelebrującym, wszystkim przybyłym gościom, delegacjom, pocztom sztandarowym. Chcemy serdecznie podziękować za liczny udział w tym pogrzebie wszystkim Parafianom. Dziękujemy za każdy dar wdzięczności dla niego za życia oraz za każdą modlitwę i pamięć po Jego śmierci. Serdeczne Bóg Zapłać!
  • W przyszłą niedzielę 26 maja pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 6.30 sprzed kościoła.  Zapraszamy mężów, ojców i młodzieńców do udziału.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: Odpowiedź na zaskakujące pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka”; jakimi kryteriami się kierować, wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego; o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity  oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wiadomości Parafialne.