Kiedy apostołowie wyszli z wieczernika byli odmienieni. Zadziwili obserwatorów odwaga i wymową zrozumiałą dla każdego. To dzieło Ducha Świętego. On Trzecia Osoba Trójcy Świętej, działa dziś z taką samą mocą jak wtedy, w dniu Pięćdziesiątnicy. Pozwólmy Duchowi Świętemu odmienić nasz sposób myślenia, widzenia Boga, świata i siebie. Niechaj rodzą się w nas Jego owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

▪Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej i początek działania wspólnoty Kościoła. Przez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” oraz wypełnienie podstawowych warunków można uzyskać odpust zupełny.

▪W poniedziałek przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Rozpoczyna się Okres Zwykły w roku liturgicznym, który jest czasem wzrostu Kościoła, karmienia się Słowem Bożym Eucharystią w pielgrzymowaniu do ostatecznego celu, w codziennym realizowaniu swojego powołania.

 ▪W czwartek  obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po mszy św.
o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

▪W piątek 24 maja podczas Mszy Św. o godz. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę bpa Adama Wodarczyka. W związku z tą uroczystością nie będzie możliwości spowiedzi przed tą mszą. Obowiązkowa próba dla osób dopuszczonych będzie w  czwartek 23 maja o godz. 18.00 w kościele.

▪W sobotę od godz. 17.30 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05

▪W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

▪ Już za tydzień pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach pod hasłem: „Jestem w Kościele”. Pragniemy wyruszyć pieszą pielgrzymką
z naszej parafii wraz z proboszczem. Zbiórka w kościele i wyjście o godz. 6.30.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

▪ Zapraszamy wiernych na codzienne nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś
w tygodniu o 17.30, w czwartek po mszy św. czyli ok. 17.30

▪ W dniu 8 czerwca br. nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuariów w Ludźmierzu, Bachledówce i na Krzeptówkach w Zakopanem, koszt 80zł. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach – Chropaczowie zaprasza wszystkich mieszkańców na XI Mega Festyn Szkolny. Zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych: występy uczniów, pokaz musztry paradnej, warkoczyki, festiwal kolorów i wiele innych. Festyn odbędzie się w piątek 24 maja w godz. 16.oo – 19.oo na terenie szkoły przy ul. Sudeckiej 5.

Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły dodaj nam odwagi abyśmy byli prawdziwymi świadkami Zmartwychwstałego.

Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – módl się za nami.