„Syn człowieczy będzie wydany w ręce ludzi” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wskazując na cel swojej ziemskiej wędrówki. Jego przejście przez śmierć do chwały Ojca to droga pokory i miłości do człowieka, gdzie tragiczne okoliczności są przemienione w wielki dar dla ludzkości. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy potwierdzić naszą decyzję przyjęcia całym sercem tego wielkiego daru odkupienia i zbawienia.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 19.09

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

● Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

● We wtorek święto św. Mateusza Ewangelisty, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów, następnie wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W poniedziałek 20 września na godz. 17.00 zapraszamy do domu parafialnego rodziców wraz z dziećmi, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej.

● W niedzielę 3 października pragniemy świętować uroczystość 100-lecia erygowania naszej parafii.

Sumie pontyfikalnej o godz. 11.00 przewodniczył będzie arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Uroczystości poprzedzone będą rekolekcjami parafialnymi, które wygłosi ks. prałat Władysław Nieszporek. W dzień odpustu zapraszamy na godz. 17.00 na koncert orkiestry dętej „Power of winds” z programem pt. „Ave Maria przez wieki – utwory dawne i te współczesne”. Z okazji jubileuszu odbędzie się pokaz dokumentu historycznego w formie prezentacji multimedialnej pt. „100lat Parafii Matki Bożej Różańcowej w Chropaczowie”. Link do filmu oraz dokładny program obchodów zamieszczony jest na plakatach, które znajdują się w gablotkach, a także na stronie internetowej naszej parafii www.parafiachropaczow.pl

● Na wieży kościoła zamontowany został naprawiony i zrekonstruowany mechanizm zegara, zaś główna tarcza została zdemontowana i oddana do odnowienia oraz uzupełnienia o cyfry wskazujące.
W ubiegłą niedzielę w kolekcie specjalnej przeznaczonej na ten cel zebraliśmy 4175 zł. Koszt renowacji mechanizmu, nie licząc montażu i restauracji tarczy, wyniósł 5000 zł. Za Waszą ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

● Z uwagi na remont przedsionka, prosimy o korzystanie z bocznego wejścia do kościoła, za utrudnienia przepraszamy.

● W kaplicy chrztu świętego obok chrzcielnicy w stojącym porcelanowym zbiorniku znajduje się pobłogosławiona woda święcona, zachęcamy do zaopatrzenia się w nią i zabrania do swoich domów.

● W każdą niedziele na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, prosimy aby przyjść troszkę wcześniej, gdyż chcemy razem przygotować się do rozpoczęcia mszy św.

Niechaj Bóg wszechmogący wszystkim Parafianom i Gościom obficie błogosławi!