Przypowieść o talentach, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, odsłania przed nami hojność. Boga. On sam obdarzył nas życiem i pragnie, abyśmy dobrze z niego korzystali. U progu tej Eucharystii prośmy o dar odwagi i mądrości, abyśmy potrafili wykorzystać wszystkie nasze talenty w służbie naszych sióstr i braci.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11

▪Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich, a w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej.
      W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych organistach, a także o chórze  MAGNIFICAT

Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną tu w kościele jak i te przekazywane za pośrednictwem konta parafialnego.

O g. 15.30 nieszpory niedzielne.

▪ W środę o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

▪ W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencjikapłanów.

   ▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

   ▪ W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami na Mszę św. z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza. Podczas niej nastąpi włączenie do wspólnoty nowego kandydata, ustanowienie ministrantów po rocznej kandydaturze i odnowienie przyrzeczeń ministranckich.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11

▪W przyszłą niedzielę będziemy przezywali Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, w szczególności na funkcjonowanie archiwum
i muzeum archidiecezjalnego.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪W kancelarii parafialnej, a także w zakrystii, można zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2024 w cenie 15 złotych, a także nabyć opłatki na stół wigilijny, małe i duże.

▪  Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w dniach 23-30. czerwca 2024. Tym razem chcemy nawiedzić sanktuaria Francji. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach, na naszej stronie internetowej oraz profilu facebook’owym. Zapisy w kancelarii parafialnej. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Markiem.

▪Od tego roku odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda, będą co 2 lata – jednego roku będziemy w jednej części parafii, drugiego w następnej. Zmiany te są podyktowane zmniejszonym składem personalnym księży. Harmonogram odwiedzin znajduje się w gablotkach, na stronie internetowej parafii i Facebooku.

    Prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy za zrozumienie.