Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam niezwykłe spotkanie, w którym dochodzi do rozpoznania przychodzącego Chrystusa. „Błogosławiona jesteś miedzy niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona” – wyznaje Elżbieta, a jej radosny okrzyk stanowi dla nas zaproszenie, abyśmy otworzyli nasze oczy serca i rozpoznali przychodzącego Boga oraz szczerze przygotowali się na nadchodzące święta.

● IV NIEDZIELA  ADWENTU  – 19.12

● Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za ofiary pieniężne z serca dziękujemy.

● Zapraszamy dziś o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

● We wtorek  o godz. 17.30 nowenna do MBNP.

● W czwartek po porannej mszy św. całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy za kapłanów.

PIĄTEK ● WIGILIA  –   24.12

● Jest dniem, w którym przeżywamy wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. koncelebrowana tylko rano o godz. 8.00. Przypominamy, że nie ma wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Wedle postanowień II Polskiego Synodu Plenarnego oraz ze względu na wyjątkowy charakter wigilii przeżywanej w Polsce, zachęca się do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

SOBOTA ●  UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO –  25.12

● Uroczystą Pasterką o godz. 24.00 rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Kolekta zebrana podczas pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia. Msze św. w ciągu dnia według porządku niedzielnego, o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Kolekta dzienna z uroczystości przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

NIEDZIELA ●  ŚWIĘTO  ŚWIĘTEJ  RODZINY:  JEZUSA,  MARYI  I  JÓZEFA –  26.12

● Przyszłą niedzielę obchodzimy jako dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin chrześcijańskich. O 15.30     zapraszamy na nieszpory kolędowe. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

● W ostatnim tygodniu zapraszamy na roraty dla dzieci które zakończą się w czwartek zaś dorosłych zapraszamy w poniedziałek i środę, która będzie ostatnim dniem rorat.

● W kancelarii parafialnej, a także w zakrystii, oraz w przedsionku kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, małe i duże (ofiara dowolna). a także w świece na stół wigilijny: małe 7 zł.

● Zapraszamy wiernych do sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi przedświątecznej:

    poniedziałek, wtorek i środa po mszy św. od 18.45-19.30, czwartek od 16.00-17.00, piątek (wigilia) od 9.00-12.00. Spowiedź przed mszą św. pół godziny wcześniej. Podczas mszy św. nie spowiadamy.

Serdecznie zapraszamy osoby chętne do pomocy w ustawieniu szopki oraz do ustrojenia choinek w środę 22 grudnia do naszego kościoła po wieczornej mszy św.

● W związku z pandemią w tym roku proponujemy kolędę – odwiedziny duszpasterskie na 2 sposoby:

    1. Msze św. kolędowe w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic (tak jak zeszłego roku).

    2. Odwiedziny kolędowe przez kapłana wyłącznie dla osób chętnych, które dokonały już osobistego zgłoszenia W gablotkach jak również na stronie parafialnej można zapoznać się już z planem mszy św. kolędowych jak i indywidualnych odwiedzin kolędowych osób zgłoszonych.

Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej mszy św. może być 30% zajętych miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Nadal prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa! Nasz kościół jest regularne dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Na bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego, niech nam Bóg błogosławi.