W pierwszą niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień i nowy czas przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas teraz weźmie do serca te święte postanowienia. A Chrystusa prośmy, aby obdarzył nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przyrzeczenia.

NIEDZIELA ● II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 02.01

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę pieniężną.

● W pierwszy poniedziałek miesiąca po mszy św. porannej na nabożeństwo do Ducha Św.

● We wtorek godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK ● UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI 06.01

● 6 stycznia przeżywamy Uroczystość Trzech Króli wspominającą misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. W tym dniu obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka – kolekta przeznaczona jest na potrzeby misji św. Jest to także święto nakazane, a więc obowiązuje nas uczestnictwo we mszy św. Odprawiamy je w porządku niedzielnym. Na godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe, przypominamy, że w uroczystość nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

● 7 stycznia w pierwszy piątek miesiąca po porannej mszy św., nabożeństwo do NSPJ. O godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na godzinę miłosierdzia.

● W pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy św. odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź.

NIEDZIELA ● ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 09.01

● Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

MSZE ŚW. KOLEDOWE

W środę 5 stycznia odprawimy pierwszą wspólną mszę św. kolędową. Na godz. 18.00 zapraszamy parafian
z ulic: Czajora, Jodłowej, Jordanowskiej i Lazara. Po mszy pobłogosławimy kredę do naznaczenia drzwi,
a także rozdamy pamiątkowe obrazki. Podczas mszy św. będzie można złożyć kopertowa ofiarę z

Nazwiskiem i adresem. Kolejne msze odprawimy w przyszłym tygodniu 12 13 i 14 stycznia. Plan mszy za Mieszkańców poszczególnych ulic jest wywieszony w gablotce oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się.

KOLĘDA DLA PARAFIAN ZGŁOSZONYCH

W Trzech Króli tj. w czwartek rozpoczynamy odwiedziny kolędowe od godz. 14.30, w piątek 7 stycznia kolęda o godz. 16.00, zaś w sobotę i niedzielę o godz. 14.30. Plan ulic wraz z numerami domów rozpisany jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej mszy św. może być 30% zajętych miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Nadal prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa! Nasz kościół jest regularne dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Na Nowy 2022 Rok, niechaj dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi,
obdarzy pokojem, nadzieją, szczerą miłością oraz zdrowiem i bezpieczeństwem.