W Niedzielę Palmową rozważamy tajemnice z ostatnich ziemskich dni Jezusa, od wjazdu do Jerozolimy, aż po ukrzyżowanie. Chrystus wkracza do świętego miasta, by oddać swoje życie za wielu. U progu tej Eucharystii, wzbudźmy w sobie pragnienie pokornego kroczenia za cierpiącym Panem, aby uczestnicząc w Jego męce, mieć także udział w Jego zmartwychwstaniu.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 02.04

▪ Dzisiaj podczas każdej mszy święcimy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za złożone ofiary – składamy serdeczne Bóg zapłać. O 15.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

▪ Przez całą niedzielę w naszej parafii organizowany jest Kiermasz Wielkanocny przygotowany przez Radę Rodziców, uczniów i nauczycieli SP nr 10. Serdecznie zapraszamy do zakupów w przedsionku kościoła.

WIELKI  PONIEDZIAŁEK, WTOREK  I  ŚRODA

W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiedź św. w godz. 7.30-8.00, 17.30-18.00 i 18.45-20.00.

▪Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE MĘKI  I  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

WIELKI  CZWARTEK                                                                                                            06.04

▪W Wielki  Czwartek nie będzie wystawienia i całodziennej adoracji, gdyż od Niedzieli Palmowej aż

do II Niedzieli Wielkanocnej ustaje Adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do salki katechetycznej o godz. 9.00.

▪Spowiedź święta od godz. 7.00-9.00 oraz 15.00-17.00

▪O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, po mszy procesja do ciemnicy w kościele Dobrego Pasterza i adoracja indywidualna do godz. 22.00.

WIELKI  PIĄTEK  MEKI   PAŃSKIEJ                                                                             07.04

▪W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy (2 posiłki lekkie i 1 posiłek do syta).

▪ O godz. 7.45 ciemna jutrznia w kościele Dobrego Pasterza. O godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego modlimy się za zmarłych zalecanych,

▪Spowiedź św. od godz. 9.00-12.00 oraz od godz. 15.00-17.00. Adoracja w ciemnicy od godz. 7.00-17.00.

▪Liturgia Wielkiego Piątku z rozważaniem Męki Pańskiej, z adoracją krzyża i komunią św. o godz. 18.00.

Indywidualna adoracja przy Bożym Grobie od zakończenia liturgii do godz. 22.00. Ofiary ze skarbonki obok krzyżaprzeznaczone są na Boży Grób oraz na rzecz chrześcijan mieszkających w Ziemie Świętej.

WIELKA  SOBOTA                                                                                                                 08.04

▪O godz. 7.45 zapraszamy na ciemną jutrznię.

▪ Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w małym kościele o 9.00, 10.00, 11.00, 14.00, 15.00, 16.00.

▪Spowiedź św. od godz. 9.00-12.00 oraz od godz. 15.00-17.00 .

▪Adoracja przy Bożym Grobie od 7.00-19.45.

▪Wigilia Paschalna rozpocznie się o g. 20.00. Prosimy, aby przynieść świece. Kolekta na potrzeby parafii.

NIEDZIELA  WIELKANOCNA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO                                   09.04

▪Msze św. sprawowane będą o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00, nieszpory świąteczne o 15.30

Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

▪Plan Triduum Paschalnego znajdują się na plakatach umieszczonych w gablotkach.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

W niedzielę 26. marca w katowickiej archikatedrze, abp Wiktor Skworc ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii św. W tym gronie jest również nasz parafianin – pan Dawid Haśnik. Bardzo się cieszymy tym faktem. Podstawowym zadaniem szafarzy nadzwyczajnych jest zanoszenie komunii św. do chorych i starszych, którzy nie są o własnych siłach w stanie przyjść do kościoła, oraz pomoc podczas Eucharystii.

Wszystkim  życzymy głębokiego  przeżycia  Wielkiego  Tygodnia

i  dobrego  przygotowania  się  do  Świąt  Wielkanocnych!