W dzisiejszej Liturgii Słowa Pan Bóg wzywa nas do miłowania i wypełniania Jego przykazania i czynienia wszystkiego, co się Jemu podoba. Jeżeli będziemy trwali przy Nim, to On nigdy nas nie zostawi samych i będzie umacniał i wspierał nas swoimi darami i łaskami na drogach naszego życia. Trwanie w Jezusie to dla nas katolików trwanie we wspólnocie wiary i jedności Kościoła Świętego.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 02.05

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

● W poniedziałek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego, kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każda ofiarę.
W poniedziałek kancelaria parafialna jest nieczynna.

● We wtorek 4 maja przeżywamy wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona Archidiecezji.

● W czwartek święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba, po porannej mszy św. zapraszamy na nabożeństwo pierwszoczwartkowe oraz wystawienie i całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W pierwszy piątek miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę przeżywamy Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 09.05

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Rozpoczęliśmy miesiąc maj,zapraszamy zatem na nabożeństwa majowe w dni powszednie na godz. 17.30, zaś w niedzielę i uroczystości o godz. 15.30.

● W najbliższą sobotę i niedzielę w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Św.
W sobotę Msze Św. komunijne będą o godz.: 10.00, 11.30 i 13.00, zaś w niedzielę o godz. 10.00 i 12,00. Wszystkie komunie są odprawiane w kościele parafialnym. Msze komunijne będą transmitowane drogą internetową. W niedzielę dla parafian alternatywne Msze Św. o godz. 9.30 i 11.00 odprawione będą w kościele pw. Dobrego Pasterza.

● Przypominamy, że II Spowiedź Św. przed komunią odbędzie się w czwartek od 15.30 i w piątek od 16.30 dla dzieci poszczególnych klas wcześniej przyporządkowanych.

● Transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych z naszego kościoła odbywa się przez łącza internetowe i jest o godz. 9.30. Link podany jest na stronie internetowej naszej parafii.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może przebywać 60 osób, a w małym kościele Dobrego Pasterza 18 osób. W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy obfitości darów Ducha Św. oraz opieki Matki Bożej!