2.12. – I Niedziela Adwentu

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo adwentowe

3.12. – Poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.

• 6.30 – Roraty
  • Po Mszy św. o godz. 8.00 z racji pierwszego poniedziałku zapraszamy nabożeństwo do Ducha Świętego.

4.12. – Wtorek – Wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji

• 9.oo – Msza Św. w intencji górników
  • 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5.12. – Środa

• 6.3o – Roraty

6.12. – I Czwartek miesiąca – Wspomnienie św. Mikołaja, bpa i męcz.

• W tym dniu wyjątkowo roraty o godz. 6.30 z okazji św. Mikołaja – zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
  • Legion Maryi zaprasza na modlitwę za kapłanów po Mszy Św. porannej w kościele

7.12. – I Piątek miesiąca – Wspomnienie św. Ambrożego, bpa, i dK

• 15.oo – Godzina Miłosierdzia
  • Oaza naszej parafii zaprasza na swoje spotkania młodych ludzi, którzy pragną bliżej poznać Boga. Spotkania odbywają się w cale oazowej. A spotkania rozpoczynają się od Mszy św. o godz. 18.00.

8.12. – Sobota – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

• 8.oo – W tym dniu na Mszy św. porannej o godz. 8.00 zostaną poświęcone dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. medaliki. Jest to też patronalna uroczystość Dzieci Maryi, dlatego na tej Mszy będzie obrzęd przyjęcia dzieci do Wspólnoty Dzieci Maryi.
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania

9.12. – II Niedziela Adwentu

• Kolekta – Zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo adwentowe

• Od poniedziałku 3 grudnia rozpoczną się Roraty pod hasłem:” „ zapraszamy na godz. 6.30 wszystkie dzieci z lampionami. Roraty w godzinach – poniedziałek – piątek o 6.30, natomiast w czwartki o 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  • Imienne zapisy górników na Mszę św. za żywych i za zamarłych w zakrystii.
  • Już dzisiaj informujemy, że odwiedziny chorych i starszych parafian będą w sobotę 22 grudnia br. – prosimy ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Pragniemy się podzielić radosną wiadomością. W sobotę 24.11.2018r. u Salezjan został rozegrany turniej ministrantów w piłce nożnej o „Puchar Dekanatu Świętochłowickiego”. Nasi ministranci w kategorii szkoła podstawowa zdobyli II miejsce. W kategorii szkoła średnia III miejsce. Serdecznie gratulujemy.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie „KOLĘDA” w naszej parafii. Szczegółowy plan kolędy jest zamieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
  • W przedsionku kościoła można nabyć: świece CARITAS (duże w cenie 12 zł., a małe świece w cenie 5 zł.), lampiony Roratnie w cenie 17 zł., Kalendarze Parafialne na Rok 2019 w cenie 7 zł. oraz opłatki (ofiara dowolna), a młodzież naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny.
  • Do nabycia nowe grudniowe wydanie Wiadomości Parafialnych, w których znajduje się aktualny plan kolęd i ciekawe artykuły.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: nowy cykl adwentowy poświęcony darom Ducha Świętego. Jakie dary zsyła On na nas i jak należy je rozumieć?; o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algerii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia; czym kierować się podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych? oraz wiele innych ciekawych artykułów.