Od Pozdrowienia Anielskiego rozpoczyna się historia wcielenia. Archanioł Gabriel wypowiada słowa pozdrowienia do Dziewicy: „Zdrowaś Maryjo, Łaski pełna Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona przyjmuje je z wiarą i miłością jako pokorna Służebnica Pańska. Każdorazowo i my powtarzamy te słowa podczas modlitwy różańcowej. W dzisiejszy odpust prośmy Patronkę naszej parafii, aby Pan też był z nami w każdej chwili naszego życia.

XXVII  NIEDZIELA  ●  ODPUST  PARAFIALNY  KU  CZCI  MB  RÓŻAŃCOWEJ – 02.10

● Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość odpustową. Serdecznie witamy ks. Łukasz Skibę, wikariusza parafii św. Antoniego w Chorzowie, który dziś wygłosi do nas słowo Boże.

Kolekta specjalna jest ofiarą pieniężną przeznaczoną na sfinansowanie poczynionych inwestycji w naszej parafii, tj. zakupu szat liturgicznych.

● Serdecznie zapraszamy dziś na godz. 15.30 na uroczyste odpustowe nieszpory Maryjne.

● W pierwszy poniedziałek miesiąca po Mszy św. porannej – nabożeństwo do Ducha Św.

● Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.

piątek – wspomnienie NMP Różańcowej.

● W pierwszy czwartek miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe, następnie Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów; w tym czasie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

● W pierwszy piątek miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ, zaś o 15.00 w kościele Godzina miłosierdzia.

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 09.10

● W przyszłą niedzielę kolekta na WŚSD w Katowicach. W kościołach całej Polski będzie odbywało się jesienne liczenie wiernych.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

● Zapraszamy parafian na codzienne październikowe nabożeństwa różańcowe: w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.15, w czwartek po Mszy Św., zaś w niedzielę o godz. 15.15.

● W środę zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Rady Parafialnej o godz. 18.45 na probostwie.

● W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną na godz. 17.00, wcześniej odbędzie się spowiedź św. od godz. 16.30. W tym dniu poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Św.

● W dniu 19 września 2022 roku o godzinie 19.00 w parafii św. Augustyna w Lipinach odbędzie się koncert uwielbienia. Zagra i zaśpiewa zespół HeavenLand. Serdecznie zapraszamy.

 ● Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek 6. października o godz. 18.00 w kościele.

 ● Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w katedrze w sobotę 8 października. Początek godz. 10.30. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca o godz. 12.00.

Parafianom i przybyłym gościom życzymy błogosławionego odpustu.