Pokuta i nawrócenie – to jedne z najczęściej wypowiadanych słów w Wielkim Poście. Odnoszą się one do samej istoty chrześcijańskiego życia, do wiary, która otwiera człowieka na moc Bożej miłości. Niech rozpoczynająca się Eucharystia ukierunkuje nas całkowicie na Boga, abyśmy odrzucili zło i mogli wydać obfite owoce nawrócenia.

NIEDZIELA  ●   III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU   20.03

 ●  Kolekta na potrzeby archidiecezji w szczególności na Dom Księży Emerytów oraz Sąd Metropolitalny.

 ●  We wtorek zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 ●  W piątek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.

     W tym dniu w odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka oraz na apel  przewodniczącego KEP pragniemy się      zebrać w kościele o godz. 17.00, aby w łączności z Następcą Świętego Piotra, odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi następnie o godz. 17.15 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zaś o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza św. w intencji pokoju na Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji.

 ●  W  sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu spowiedzi.

   NIEDZIELA  ●  IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU                                                                        27.03

 ●  W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Grzegorz Węglorz, budowniczy kościoła MB Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach. Zebrana kolekta przeznaczona będzie na dalszą budowę i wyposażenie kościoła.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE    

●  Serdecznie zapraszamy parafian w kolejne niedziele Wielkiego Postu na godz. 15.15 na nabożeństwa Gorzkich Żali wraz kazaniami pasyjnymi, zaś w piątki na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej wraz z modlitwami za zmarłych zalecanych. Wypominki – zalecki prosimy składać w zakrystii.  

    Przypominamy że przez pobożne odprawienie drogi krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, przy zachowaniu zwykłych warunków odpustu.

●  W związku z trwającym Synodem o synodalności pt. „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” serdecznie zapraszamy na wysłuchanie synodalne, które odbędzie się w środę 23 marca br.  w salce katechetycznej o godzinie 19.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii celem pobrania konspektu wysłuchania.

●  Od środy do piątku w parafii odbywać się będą rekolekcje szkolne w godzinach od 9.00 do 12.30 w związku z tym w czwartek wyjątkowo nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

●  Od piątej niedzieli Wielkiego Postu tj. od 3 kwietnia do środy 6 kwietnia w naszej parafii będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne, plan ćwiczeń duchowych będzie podany w przyszłą niedzielę.

●  W przedsionku kościoła jak i w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół    wielkanocny, w cenie 8 zł, dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalny Caritas.

•  Zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach 15-24 sierpnia br. Szczegółowy program    dostępny jest w gablotkach oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii wraz z zaliczką w wysokości 300 zł. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Markiem.

Niechaj Boże błogosławieństwo obdarzy nas prawdziwym pokojem, wzmocni w nas miłość do pomocy potrzebującym oraz tchnie w nas cnotę nadziei.