20.05. – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

• Dzisiaj w katowickiej katedrze o 12.oo Msza Św. w intencji małżonków obchodzących swoje jubileusze sakramentu małżeństwa
  • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.oo – Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Świętego
  • 20.45 – Apel Jasnogórski

21.05. – Poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła

• Misyjny Dzień Chorego

22.05. – Wtorek

• 17.3o – Nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy

23.05. – Środa

• 17.3o – Nabożeństwo majowe

24.05. – Czwartek – Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

• Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o powołanych i modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne
  • Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów po porannej Mszy Św. w kościele
  • 17.oo – Msza Św. szkolna
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe

25.05. – Piątek

• 15.oo – Godzina Miłosierdzia – nabożeństwo
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe
  • Oaza naszej parafii zaprasza na spotkania młodych ludzi w piątek po Mszy Św. wieczornej

26.05. – Sobota – Wspomnienie św. Filipa Nereusza

• 9.oo – Wspólnota ministrantów zaprasza wszystkich młodych ludzi, którzy pragną służyć przy Ołtarzu Pana na swoje spotkania do salki ministranckiej
  • 11.oo – Dzieci Maryi zapraszają na swoje spotkania do salki
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe
  • 18.oo – Msza Święta w intencji wszystkich Matek naszej parafii. Serdecznie zapraszamy

27.05. – Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

• 16.oo – Nabożeństwo majowe
  • 20.45 – Apel Jasnogórski

• Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego, Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełnia swoje obowiązki i praktykując miłość. Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.
  • W przyszłą niedzielę 27 maja pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 6.30 sprzed kościoła. Zapraszamy mężów, ojców i młodzieńców do udziału.
  • 31 maja w czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. około godz. 9.00 rozpoczniemy procesję i poprowadzimy ją następującymi ulicami Chropaczowa : z kościoła ul. Kościelną do ul. Wolności gdzie na jej końcu będzie I OŁTARZ. Dalej pójdziemy ulicą Łagiewnicką aż do ulicy Sportowej, gdzie będzie II OŁTARZ obok bloku ul. Sportowej 2. Następnie do ulicy Węglowej, by dojść do III OŁTARZA przy ul. Węglowej 2. I dalej ul. Łagiewnicką, by dotrzeć do IV OŁTARZA przy ul. Łagiewnickiej 58. Ulicą Kościelną powrót do kościoła na uroczyste TE DEUM LAUDAMUS. Prosimy o zaangażowanie się (pomoc w postawieniu ołtarzy jak i w ich przystrojeniu w kwiaty) mieszkańców ulic przy których zostaną postawione, a także wszystkich chętnych do pomocy. Za wszelką pomoc składamy Serdeczne Bóg Zapłać. Zapraszamy do udziału w Procesji Bożego Ciała wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Dzieci do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, mężczyzn do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną, dzieci i młodzież. Biorąc udział w tej uroczystości, dajemy świadectwo naszej wiary i miłości, aby godnie uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Plan procesji jest wywieszony w gablocie.
  • Wyjazd na pielgrzymkę na Suwalszczyznę i do Wilna o godz. 5.00z parkingu przy kościele. Planowany powrót 25 maja w godzinach wieczornych.
  • W miesiącu maju nabożeństwa majowe w dni powszednie na godz. 17.30 a w niedziele i uroczystości o 16.00. W niedziele i uroczystości zapraszamy na Apel Jasnogórski na 20.45.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem; jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy oceniają tę zmianę?; rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in., o tym ze Bóg kocha również grzeszników oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wiadomości Parafialne.