Jezus jest Panem wszystkiego zaś potwierdzeniem Jego boskości jest uciszenie burzy na jeziorze. Ten cud zadziwił uczniów. W naszym życiu są takie burze, które tyko Jezus może uspokoić. Msza Święta jest zaproszeniem Jezusa do naszego życia, jest oddaniem się pod Jego panowanie.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego Kościoła. Serdecznie Bóg zapłać za wszystkie ofiary z serca składane na Mszy, oraz te przekazywane na konto naszej parafii.

● W czwartek o po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego Kościoła.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W miniony wtorek w katowickiej katedrze Chrystusa Króla Abp Wiktor Skworc wręczył dekrety księżom wikariuszom, którzy od 28 sierpnia podejmą obowiązki na nowych placówkach duszpasterskich. Nowym wikariuszem w naszej chropaczowskiej parafii mianowany został ks. Marek Organista, który pochodzi z Rydułtów i dotychczas posługuje jeszcze w parafii św. Józefa w Katowicach Załężu. Księdza Marka już teraz otaczamy naszą modlitwą i życzymy wielu łask Bożych oraz Darów Ducha Świętego.

● W najbliższy wtorek 22 czerwca br. o godz. 16.00 Ks. Abp Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Trwają przygotowania i próby do tej uroczystości. Młodzież zapraszamy na kolejne obowiązkowe spotkanie w poniedziałek 21 czerwca o godz. 18.00, na próbę wraz ze świadkami. W uroczystość Bierzmowania młodzież gromadzi się w kościele już o godz. 15.30.

● W związku z uroczystością bierzmowania wielu chętnych parafian przyszło minionym tygodniu do pomocy w uporządkowaniu i wyplewieniu obejścia kościoła za co z całego serca szczerze dziękujemy.

● W czwartek o godz. 8.00 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, zapraszamy rodziców wraz z dziećmi oraz młodzież, aby dobremu Bogu za wszystko podziękować i prosić o błogosławieństwo i opiekę na czas wakacji.

● W naszym kościele możemy podziwiać wystawę prezentującą kapliczki Maryjne, które zostały wykonane przez dzieci z przedszkola nr 13.

● W kościele Dobrego Pasterza odbywa się dzisiaj Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który jest także podsumowaniem na zakończenie roku spotkań i formacji.

——————————————————————————————————————————

● Transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych z naszego kościoła odbywa się przez łącza internetowe i jest o godz. 9.30. Link podany jest na stronie internetowej naszej parafii.

Niechaj Chrystus uspokoi nasze wewnętrzne burze oraz wszystkim obficie błogosławi!