IV  NIEDZIELA  ADWENTU – 20.12

     ●  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za ofiary pieniężne serdecznie dziękujemy.


  PONIEDZIAŁEK  – 21.12

     ●  W godzinach porannych odwiedziny chorych i starszych parafian. O godz. 18.00 roraty dla dorosłych.


  WTOREK – 22.12

     ●  O godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.


  ŚRODA –   23.12

     ●  W środę o godz. 18.00 ostatnie roraty dla dorosłych w ramach cyklu: „Spotkania z nawróconymi”.


  CZWARTEK ● WIGILIA –  24.12

     ●  To dzień, w którym przeżywamy wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Po porannej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym dniu wyjątkowo do godz. 12.00! Okazja do spowiedzi św. od godz.  9.00 do 11.oo. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.   

          Przypominamy, że nie ma wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Wedle postanowień II Polskiego Synodu Plenarnego oraz ze względu na wyjątkowy charakter wigilii przeżywanej w Polsce, zachęca się do          zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.


   PIĄTEK ●  UROCZYSTOŚĆ  BOŻEGO  NARODZENIA – 25.12

     ●  Uroczystą Pasterką o godz. 24.00 rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Kolekta zebrana  podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia. Msze św. w ciągu dnia według porządku    niedzielnego, o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Kolekta dzienna z uroczystości przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


   SOBOTA ● ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA  PIERWSZEGO MĘCZENNIEKA  – 26.12

     ●  W sobotę  26 XII w drugi dzień świąt obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. według porządku niedzielnego, w tym dniu nie ma nieszporów kolędowych. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.


   NIEDZIELA ●  ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27.12

     ●  Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Świętej Rodziny, jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i  rodzin chrześcijańskich.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

            Do naszej parafii zostało dostarczone przez Harcerzy światło z Ziemi Świętej – ogień z Groty Narodzenia w Betlejem, zachęcamy do przynoszenia zniczy lub świec, odpalenia oraz zabrania go do swoich domów.

            W tym roku z powodu pandemii odwołane są odwiedziny kolędowe. Nie będzie zatem tradycyjnej kolędy po  Jak dotychczas, po domach ale nieco w innej formie. Po świętach od 28 grudnia, przez kolejne dni pragniemy zapraszać parafian poszczególnymi ulicami na msze kolędowe ze śpiewem kolęd, rozważaniem oraz błogosławieństwem kredy do naznaczenia drzwi, a także pamiątkowymi obrazkami. Plan poszczególnych ulic z zaproszeniem na Msze z nabożeństwem wywieszony jest w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem i serdecznie zapraszamy!

            Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyszli w sobotę i poświęcili swój czas oraz zaangażowanie przy dekoracji choinek oraz wystroju szopki bożonarodzeniowej.

            Na czas bezpośredniego przygotowania na przyjście Pana, niechaj dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi i obdarzy pokojem, nadzieją oraz szczerą miłością.