Zgromadzeni na Eucharystii chcemy wołać słowami kobiety kananejskiej: „Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida!”. Potrzebujemy Jezusa, który mocą swojego Ducha działa w głębi serc. Niech udział w tej Eucharystii umocni naszą wiarę i otworzy nas na przemieniające działanie łaski Boga.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać. O 15.30 nieszpory niedzielne.

 • Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej; łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium, szczególnie z naszej parafii.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • wtorek – wspomnienie NMP Królowej
  • czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła
  • sobota – uroczystość NMP Częstochowskiej
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, nie ma środowej nowenny do MBNP oraz czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Do czwartku 31. sierpnia Msze Św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:
  • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
  • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00

Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.

 • W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród dzieci i młodzieży w archidiecezji w tym na utrzymanie kościoła akademickiego (krypta katedry).

Wszystkim wyjeżdzającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku; nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.