NIEDZIELA ● I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02

● Kolekta dzisiejszej niedzieli traktowana jest jako jałmużna postna. Jak pouczy nas św. Piotr w swoim Pierwszym Liście: „Jałmużna zakrywa wiele naszych grzechów”.

● Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych oraz do modlitwy ekspiacyjnej za grzechy pijaństwa.

● Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie całego katowickiego Kościoła. Święcenia diakonatu odbędą się w przyszłą sobotę tj. 27 lutego br.

● We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej Mszy Św. Legion Maryi zaprasza do wspólnej modlitwy za kapłanów, po mszy wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia, zaś 0 godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego będziemy modlili się za zmarłych zalecanych. Wypominki – zalecki prosimy składać w zakrystii.

● W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.


NIEDZIELA ● I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02

● Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii, zaś przed kościołem będzie można złożyć ofiar na fundusz misyjny „Ad Gentes”.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Serdecznie zapraszamy parafian w kolejne niedziele Wielkiego Postu na godz. 15.15 na nabożeństwa Gorzkich Żali wraz kazaniami pasyjnymi, zaś w piątki na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej wraz z modlitwami za zmarłych zalecanych.

Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się dnia 26 lutego tj. piątek o godz. 19.00, prosimy o wcześniejsze zapisy w kancelarii parafialnej.

Nasz wysoki piękny zabytkowy ołtarz główny, który jest formą tryptyku i zaplanowany został tak aby można było ułożyć go w trzech różnych pozycjach od dzisiejszej niedzieli zostaje przysłonięte na cały czas Wielkiego Postu. Niech ten okres pokuty i nawrócenia nauczy nas nowego spojrzenia na naszą codzienność i na nasze międzyludzkie relacje.

Jesteśmy zaproszeni przez Jezusa Chrystusa na pustynię, pustynię naszego życia, naszego serca, naszej codzienności. Poprzez modlitwę, ciszę, odosobnienie i umartwienie możemy spotkać się z naszym Zbawicielem. Niechaj Boże błogosławieństwo umocni w nas to postanowienie.