Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami obraz Chrystusa Dobrego Pasterza, który oddał za nas swoje życie. Przeżywając dzisiaj odpust w naszym małym kościele, prośmy o głęboką wiarę i dar przylgnięcia do Jezusa całym naszym życiem, abyśmy podążając za Jego głosem, szli pewnie i bezpiecznie za naszym Dobrym Pasterzem do radości życia wiecznego.

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  •  ODPUST  DOBREGO  PASTERZA – 21.04

Kolekta przeznaczona jest na remont krypty katedry.

▪W dzisiejszą niedzielę obchodzimy odpust w małym kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.

Wszystkich zapraszamy na msze św. odpustowe do małego kościoła o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00.
O 15.30 zapraszamy na nieszpory.

▪ We wtorekobchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

▪W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

▪W czwartek 25 kwietnia obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Po mszy św. całodzienna adoracja

Najświętszego Sakramentu podczas, której odmówimy modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Po nabożeństwie Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów.

▪W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej.

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 28.04

▪Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

▪W czwartek 25 kwietnia odbędzie się próba przed uroczystością I Komunii świętej: o 17.45 uczniowie
      SP 17, o 19.00 uczniowie SP 5.  Dzieci przychodzą z rodzicami i przynoszą ze sobą świece. Próba zaczyna się przed wejściem do kościoła. Obecność obowiązkowa.

▪ W przyszłą niedzielę 28 kwietnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w rocznicę I Komunii św. Serdecznie zapraszamy uczniów z klas 4 SP 5 i SP 17 wraz z rodzicami do wspólnego dziękczynienia.

▪ Wszystkie osoby lubiące śpiew zachęcamy do dołączenia do parafialnego chóru Magnificat. Próby  odbywają się w każdy wtorek od 17.30-19.00oraz w czwartek od 17.00-19.00 w salce parafialnej na  piętrze. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://chormagnificat.blogspot.com/ oraz na facebooku: chor.magnificat.54.

▪ Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku do niedzieli 30 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page  Koszt uczestnictwa to 160 zł/w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne/. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły  na stronie internetowej. Jeżeli ktoś z chętnych posiada uprawnienia do kierowania ruchem albo kwalifikacje pielęgniarskie lub medyczne, to bardzo prosimy o pomoc i zgłoszenie w zakrystii

„O Panie, Tyś moim pasterzem, tak dobrym, że nic mi nie braknie.

Do źródeł wód żywych mnie wiedziesz, prostymi ścieżkami prowadzisz”.