Czytania  dzisiejszej uroczystości przenoszą nas na Górę Oliwną, tam gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swoim uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi, ale nie przestaje być obecny w swoim Kościele. Prośmy w tej Eucharystii o dar szczerej i niezachwianej wiary, w naszej codziennej drodze do zbawienia i życia wiecznego.

VII NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO     21.05

▪ W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego Kościoła.  W małym kościele pw. „Dobrego Pasterza” o godz. 11.00 dzieci ze szkoły SP 10. Przystępują dziś do I Komunii Świętej. Na 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 ▪ Od poniedziałku do soboty przeżywamy tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa. W naszych modlitwach pamiętajmy o narzeczonych i małżonkach.

▪W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

▪W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – PARAFIALNE MISJE  ŚWIĘTE      28.05

▪W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Parafialne Misje Święte, które będą trwały od 28 maja do 4 czerwca br. Celem misji jest umocnienie i odnowienia życia wiary parafian. Ostatnie takie misje odbyły się unas 10 lat temu i głosił je obecny abp. Adrian Galbas. Cały plan mszy, nabożeństw i konferencji znajduje się na plakatachw gablotkach oraz na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii.

Prosimy wszystkich o żarliwą modlitwę w intencji tego dzieła.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

▪Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś w tygodniu o 17.30.

▪Już za tydzień pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy””. Pragniemy wyruszyć pieszą pielgrzymką z naszej parafii wraz z duszpasterzem. Zbiórka w kościele i wyjście o godz. 6.30.

▪W uzgodnieniu z Wydziałem Infrastruktury Drogowej UM Świętochłowice, przy wewnętrznej drodze do naszego cmentarza, powstały dwa miejsca parkingowe sygnowane znakiem D-18a i T-29, jako miejsca postojowe dla osoby niepełnosprawnej. W związku z tym zniknęło miejsce na tzw. „dzikie” parkowanie.

      Przypominamy także, że droga ta posiada znak „zakaz ruchu”, gdyż jest drogą pożarową. Prosimy, aby  zrozumieć i uszanować te ograniczenia, które wynikają z kontroli Straży Pożarnej. 

▪Przypominamy i zachęcamy parafiando uczestnictwa w Pierwszej Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 9. do 11. czerwca (od piątku do niedzieli – po Bożym Ciele). Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł (w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne). Zaliczkę 50 zł wpłacamy w kancelarii parafialnej. Zapisy poprzez stronę internetową: www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page

Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – módl się za nami.