Dzisiejsza Ewangelia ukazuje początek publicznej działalności Jezusa. Zbawiciel dociera ze swoim słowem na ziemię pogan, wypełniając obietnice Boże zawarte w Księdze Izajasza. Słowo Boże jest zawsze żywe i skuteczne, a obietnice zawarte w nim są pewne. U progu tej Eucharystii wzbudźmy
w sobie szczere przyjęcie światła Bożego, aby przeniknęło nasze serca
i rozświetlało naszą codzienność.

NIEDZIELA – III NIEDZIELA ZWYKŁA      22.01

Przeżywamy dziś trzecią niedzielę zwykłą, która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. O 15.30 zapraszamy na nieszpory. Trwa Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan

 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK.
  • środa – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
  • czwartek – wspomnienie św. biskupów, Tymoteusza i Tytusa.
  • sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK.
 • W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP.
 • W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
 • W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.
 • W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA    29.01

Kolekta na potrzeby parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 • Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego wakacyjnego pielgrzymowania w dniach 10 do 17. sierpnia. Chcemy tym razem zwiedzić i modlić się w Krajach Nadbałtyckich. W zaledwie 8 dni odwiedzimy 5 krajów: Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję i Finlandię. Będziemy we wspaniałych stolicach i innych miejscach, posmakujemy lokalnych przysmaków, spędzimy niezapomniany czas na promach podziwiając niesamowite widoki. A wszystko to połączone z codzienną Mszą św. i wspólną modlitwą. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą 300 złotych zaliczki. Szczegółowy plan dostępnych w gablotkach, na stronie internetowej parafii i profilu facebook’owym.
 • Przed feriami zakończyliśmy kolędę, która odbyła się na dwa sposoby poprzez odwiedziny duszpasterskie parafian jak i msze kolędowe. Jako prezbiterzy pragniemy Wam złożyć serdeczne podziękowanie, za Wasze zaangażowanie, obecność w kościele oraz otwarte drzwi  swoich domów z rozmową, modlitwą i błogosławieństwem. Pragniemy także z całego serca podziękować Wam za uczestnictwo w mszach kolędowych i za wszelkie ofiary kopertowe w kwocie 31,200 zł, które przeznaczone będą na kolejne inwestycje związane z parafią. 
 • 26. stycznia (czwartek), 50. rocznicę urodzin będzie obchodził proboszcz ks. Damian Copek. Z racji ferii zimowych, na Mszę św. dziękczynną za dar jego życia i posługi w naszej parafii, zapraszamy w niedzielę 29. stycznia o godz. 11.00.