„Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Słowa Jezusa to coś więcej niż zachęta do płacenia podatków i odpowiedzialnego zaangażowania w życie społeczne. To wezwanie do tego, by uznać obecność i autorytet Boga we własnym życiu, a także zobaczyć w sobie i w innych ludziach jego obraz. Prośmy dziś Boga, aby udzielił nam daru mądrości i pozwolił patrzeć na sprawy tego świata z właściwej perspektywy!

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10

▪ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta przeznaczona jest na misje.

Przed kościołem będzie okazja do złożenia ofiary do puszki z okazji minionego Dnia Papieskiego na zdolną, lecz ubogą uczącą się młodzież. Dziś odbywa się liczenie wiernych.

▪ Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17.15, w czwartek po mszy św., zaś w niedziele na godz. 15.15. Na czas miesiąca różańcowego zawieszone zostaje środowe nabożeństwo do MBNP.

▪ W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

▪ W sobotę od 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10

▪ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

▪ Ks. David Okullu z Ugandy, kapłan którego gościliśmy w zeszłą niedzielę, wraz z red. Krzysztofem Błażycą przesyłają nam pozdrowienia i wielkie podziękowania za wszystkie ofiary, które zebrali na budowę studni głębinowej, w kwocie 4995zł.

▪ W zakrystii do odebrania są znaczki z wizerunkiem naszego ołtarza dla osób, zapisanych dodatkowo.

▪ Dnia 15 listopada, godz. 18:30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko, w którym planowany jest udział blisko 300 wykonawców (chór, orkiestra, soliści, tancerze, grupy taneczno-teatralne), ma charakter oratoryjno–musicalowy. Będzie ono opowiadać, w oparciu o biblijny przekaz, o życiu Matki Bożej, odwołując się jednocześnie do tradycyjnych motywów pobożności maryjnej. Bilety w cenie 40zł, 70zł i 120zł są do nabycia w kancelarii parafialnej.

▪ Zachęcamy parafian do obejrzenia różańców, które zostały wykonane przez dzieci z klas pierwszych SP 5
i SP 17. Wystawa znajduje się w kościele obok obrazu Jezusa Miłosiernego.

▪ W poniedziałek na naszym cmentarzu pojawił się specjalny pojemnik na szkło w kształcie zielonego dzwonu, do którego prosimy wrzucać tylko puste szklane znicze, bez plastikowych dodatków. Bardzo prosimy solidnie podejść do tej prośby, gdyż pragniemy jeszcze bardziej zadbać o porządek na naszym cmentarzu oraz segregować i redukować rosnące śmieci.

▪ W dniu 3 października br. na naszym cmentarzu parafialnym została przeprowadzona okresowa kontrola Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Chorzowa. Całościowe oględziny cmentarza są bardzo pozytywne z małymi uwagami, które należy wprowadzić i stanowczo egzekwować. Na bramie wejściowej oraz na furtce od torów kolejowych, zostały umieszczone tabliczki o zakazie palenia tytoniu i e-papierosów oraz zakaz wprowadzania psów na teren cmentarza. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na te zakazy, które nie tylko wynikają z przepisów prawa ale przede wszystkim z przyjętych ogólnych norm zachowania, a także z podstawowej kultury osobistej.