Ojciec Święty Franciszek postanowił, że trzecia niedziela zwykła, którą dziś przeżywamy będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Pochylmy się na nowo z wielką miłością i szacunkiem nad Biblią – księgą naszego zbawienia. Posłuszni decyzjom papieża przyjmijmy dzisiejsze słowo Boże jako Boży Dar, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania.

NIEDZIELA ● III NIEDZIELA ZWYKŁA 23.01

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary z serca składane.

● Dziś przeżywamy Niedziele Słowa Bożego, niech zatem Słowo Pana przenika nasze serca i jest obecne w codziennym naszym życiu.

● We wtorek przeżywamy Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, o godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu spowiedzi.

NIEDZIELA ● IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01

● Kolekta przeznaczona na funkcjonowanie naszej parafii w szczególności na opłaty za ogrzewanie.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W najbliższy poniedziałek tj. 24 stycznia po mszy św. wieczornej w salkach o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed I Komunią Świętą rodziców z trójek klasowych.

● W środę 26 stycznia swoje urodziny obchodzi proboszcz ks. Damian, serdecznie zapraszamy na mszę św. w jego intencji na godz. 8.00.

ZAPRASZAMYNAMSZE ŚW. KOLĘDOWE:

Środa 26 stycznia godz. 18.00 parafianie z ulic: Górnej, Stawowej i Sztygarskiej.

Czwartek 27 stycznia godz. 17.00 parafianie z ulic: Bohaterów Westerplatte, Kopernika, Kościelnej, Pięknej i Wróblewskiego.

Piątek 28 stycznia godz. 18.oo parafianie z ulic: Pileckiego, Wolności, Wrocławskiej i Placu Zawadzkiego.

Po mszy św. pobłogosławimy kredę do naznaczenia drzwi, a także rozdamy pamiątkowe obrazki. Podczas mszy św. będzie można złożyć kopertowa ofiarę z nazwiskiem i adresem.

KOLĘDA DLA PARAFIAN ZGŁOSZONYCH

W sobotę 29 stycznia odwiedziny kolędowe od godz. 14.30.

● Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce do Włoch od 15 do 24 sierpnia br. Odwiedzimy m.in. miejsce związane z naszą Patronką czyli Pompeje i wiele innych związanych z naszą wiarą, ze świętymi, z początkami chrześcijaństwa. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł w kancelarii parafialnej.
W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Markiem.

● Szkoła Nowej Ewangelizacji „Rafael” zaprasza na kurs „Nowe Życie”, który odbędzie się w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Świętochłowicach w dniach 28-30 stycznia. Szczegóły są na plakacie zamieszczonym na naszej stronie internetowej

W niedzielę Słowa Bożego zróbmy postanowienie i z miłością weźmy do ręki Biblię świętą!