W dzisiejszej Ewangelii Zmartwychwstały Chrystus zbliża się do swoich zrezygnowanych uczniów idących do Emaus. Spotkanie w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma i uzdania ich do rozpoznania obecności Pana w znak łamanego chleba. Prośmy u progu tej Eucharystii o dar słuchania słów Chrystusa i umiejętność wprowadzania ich w życie

IIINIEDZIELA  WIELKANOCNA  23.04

▪ Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.
O 15.30 zapraszamy na nieszpory.

▪ W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

▪We wtorek 25 kwietnia obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Po mszy św. porannej w procesji pójdziemy do krzyża przy bocznej ścianie kościoła, aby odmówić modlitwy o urodzaje
i błogosławieństwo Boże w pracy.

▪W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

▪W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

▪W piątek, po porannej mszy św. odmówimy modlitwę o rychłą beatyfikację sł. B. S.M. Dulcissimy

      Hoffmann. O godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej.

IVNIEDZIELA  WIELKANOCNA ODPUST DOBREGO PASTERZA  30.04

▪W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzimy odpust w małym kościele pw. Jezusa Chrystusa   Dobrego Pasterza.Wszystkich zapraszamy na msze św. odpustowe do małego kościoła o godz. 8.00, 9.30, 11.00,  oraz o godz. 16.00.Nie będzie w tym dniu mszy św. w dużym kościele. Nieszpory w małym kościele o 15.30.Kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

▪W czwartek tj. 27.04. br. odbędzie się próba przed uroczystością I Komunii świętej: o godz. 17.45 dla uczniów SP 17, zaś o godz. 19.00 dla uczniów SP 5. Dzieci przychodzą z rodzicami i przynoszą ze sobą świece komunijne.

▪ W sobotę tj. 29.04. br. Legion Maryi zaprasza wszystkich auksyliatorów, oraz osoby wspierające legion,  na mszę św. o godz. 10.00. Po mszy zapraszamy na spotkanie do salki na wspólną rozmowę, śpiew i poczęstunek.

Niechaj czas zmartwychwstania Pana,napełnia nasze serca
głęboką nadzieją, na „nowe niebo i nową ziemię”.