Dzisiejsza Uroczystość, skłania nas do postawienia kilku istotnych pytań naszemu chrześcijaństwu. Kim jest dzisiaj dla nas Duch Święty? Czy mamy świadomość, że bez Jego udziału nic w Kościele się nie dokonuje? Czy uświadamiamy sobie Jego moc w naszym życiu? Módlmy się słowami psalmu: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię”.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 23.05

● W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywamy dopełnienie Tajemnicy Paschalnej oraz przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Kolekta przeznaczona jest na Archidiecezję.

● W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła jest to również Misyjny Dzień Chorych oraz dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

● Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego

● W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Arcykapłana. Po porannej mszy św. wystawienie i całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W przyszłą niedziele obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy jest to także dzień pielgrzymowania do MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa majowe w dni powszednie na godz. 17.30, zaś w niedzielę o 15.30.

● Dnia 30 maja br. odbywa się pielgrzymka do Piekar do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej . Z powodów sanitarnych istnieją pewne ograniczenia w ilości wiernych dlatego wyznaczony został limit pielgrzymów do 10 000. Pielgrzymi , którzy w minionym tygodniu zapisali się w kancelarii, proszeni są o odbiór swoich wejściówek do sektorów w piątek po wieczornej mszy św. w kancelarii.

——————————————————————————————————————————

● Transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych z naszego kościoła odbywa się przez łącza internetowe i jest o godz. 9.30. Link podany jest na stronie internetowej naszej parafii.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może przebywać 83 osób, a w małym kościele Dobrego Pasterza 25 osób. W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Darów Ducha Św. oraz opieki NMP Matki Kościoła.