XXXI  Niedziela Zwykła –  23.08

  • Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

Poniedziałek –  Święto św. Bartłomieja, Apostoła  – 24.08 


Wtorek  –    25.08

  • Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30

Środa –  UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08


Czwartek- Wspomnienie ŚW. Moniki –  27.08

  • Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św. 
  • Msza Św. w tym dniu wyjątkowo o godz. 18.oo

Piątek – Wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK  – 28.08 

  • Godzina Miłosierdzia o 15.00 w kościele.                              

Sobota –  Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – 29.08

  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 17.00

XXXII  Niedziela Zwykła -30.08

  • Kolekta niedzielna na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

Ogłoszenia ogólne

Zgodnie z dekretem ks. Apba Wiktora Skworca, ks. Proboszcz Eugeniusz Pluta z dniem 29 sierpnia br przestaje pełnić z funkcję proboszcza naszej parafii i zostaje przeniesiony do parafii MB Różańcowej w Rudzie Śl. – Halemba. W związku z tym chcemy pożegnać ks. Proboszcza Eugeniusza  w czwartek 27 sierpnia o godz. 18.oo – Mszą Św. dziękczynną w Jego intencji dziękując za 21 lat posługi w parafii. Zapraszamy wszystkich parafian, grupy parafialne, poczty sztandarowe.

Na mocy dekretu ks. Abpa Wiktora Skworca, nowym proboszczem naszej parafii zostaje ks. Damian Copek. W niedzielę 30 sierpnia o godz. 9.30 odbędzie się uroczyste liturgiczne wprowadzenie na urząd proboszcza parafii. Zapraszamy parafian na tę uroczystość.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim o nowych zadaniach i koniecznych zmianach jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce w związku z zaleceniami wydanymi przez Watykańską Kongregację ds. Duchowieństwa; również o tym jaka jest pierwsza dama RP? Przeciwnicy mówią: bierna, a obserwatorzy: zapracowana; a także o wakacyjnym cyklu „Nie ma jak u Mamy” o Matce Bożej Królowej Tatr.