„Modlitwa pokornego przeniknie obłoki i nie dozna pociechy, zanim nie osiągnie celu” – zapewnia nas dzisiaj autor Księgi Syracydesa. Jezus gromi dzisiaj modlitwę faryzeusza pyszałka, a chwali pokornego celnika, który zwraca się do Boga prosząc o miłosierdzie. Zgromadzeni w imię Jezusa na Eucharystii pragniemy, by sam Pan udzielił nam daru pokornej modlitwy i czynił nas autentycznymi świadkami swojej dobroci.

XXX  ●  NIEDZIELA  ZWYKŁA   23.10

●  W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii kazania głosi ks. dr Tomasz Wojtal, sekretarz arcybiskupi. 

     Zebrana kolekta przeznaczona jest na wykończenie domu pielgrzyma w Piekarach Śl.

     Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjach i misjonarzach.

●  Obchody liturgiczne tygodnia:

        piątek – święto św. Apostołów Tomasza i Judy Tadeusza.

●  W czwartek po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów, w tym czasie      wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

●  W piątek o 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

XXXI  ●  NIEDZIELA  ZWYKŁA   –   30.10

●  W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby funkcjonowania parafii, za wszelkie ofiary składamy serdeczne Podziękowania.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

●  W naszej parafii rozpoczyna się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Abp Adrian Galbas.

     We wtorek 25 października o godz. 8.00 Arcybiskup Adrian odprawi mszę św. w intencji chorych i starszych wiekiem parafian. Wszystkich serdecznie zapraszamy oraz prosimy o pomoc w przybyciu takim osobom do kościoła. Po mszy św. zapraszamy na probostwo członków Legionu Maryi. Następnie Arcybiskup spotka się z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami w naszych szkołach.

    W czwartek 27 października o godz. 8.oo Arcybiskup Adrian odprawi mszę św. w intencji świeckich  pracowników, którzy udzielają się w naszej parafii. Po mszy św. wspólne spotkanie na probostwie.

     Następnie odwiedziny w domach chorych i starszych parafian. O godz. 11.30 wizyta i spotkanie z wolontariuszami w ochronce – jadłodajni parafialnej. Po południu rozmowy duszpasterskie z wikariuszem i proboszczem, objazd po parafii i kolejne spotkania w domach. Na godz. 17.45 serdecznie zapraszamy na probostwo wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

    W niedzielę 30 października ks. Arcybiskup będzie głosił słowo Boże na mszach św. o godz. 8.00, 9.30 i

    11.00, a następnie zakończy wizytację kanoniczną parafii.

●  Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymko-wycieczce do Pragi.    

    Odbędzie się ona 10. grudnia br. Głównym punktem będzie udział w jarmarku świątecznym, najpierw  odbędzie się zwiedzanie czeskiej stolicy. Szczegóły są na plakatach oraz na stronie internetowej. Koszt to 225 zł wraz z ubezpieczeniem. Zapisy z wpłatą można dokonywać w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

●  Zapraszamy parafian na codzienne październikowe nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17.15, w czwartek po mszy św., zaś w niedziele na godz. 15.15.

●  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej do nabycia jest „Gość Niedzielny”,  a w nim      ciekawy tekst o posłudze penitencjarzy.

Niech Patronka naszej parafii w miesiącu różańca świętego wyprasza nam potrzebne łaski.