23.12. – IV Niedziela Adwentu 

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę
 • 16.oo – Nabożeństwo adwentowe

24.12. – Poniedziałek – Wigilia

 • Zachęca się zgodnie z postanowieniem II Polskiego Synodu Plenarnego, do zachowania wstrzemięźliwości do pokarmów w wigilię Bożego Narodzenia, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce.
 • 7.30 do 11.00 – Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania (na czas Mszy św. o godz. 8.00 do 8.30 nie będzie spowiedzi, wszyscy kapłani w tym czasie będą przy ołtarzu).

25.12. – Wtorek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – BOŻE NARODZENIE

 • 24.00 – Pasterka, na którą Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Na Pasterce zebrana będzie Kolekta na Fundusz Obrony Życia. Składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 • Msze święte w ciągu dnia o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15. 15.00 i 17.00. W dniu Kolekta świąteczna. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 • 16.00 – Nieszpory świąteczne. serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału.

26.12. – Środa – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika

 • Msze św. według porządku niedzielnego od godz. 8.00 do 17.00. Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • W tym dniu odczytamy Słowo Dziekana WT w Katowicach na Święta Bożego Narodzenia. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • 16.00 – Nieszpory kolędowe

27.12. – Czwartek – ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY

 • Poświęcenie wina ku czci św. Jana po Mszach rano i wieczorem.
 • Legion Maryi zaprasza na modlitwę za kapłanów po Mszy Św. porannej w kościele

28.12. – Piątek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZ

 • 9.oo – Msza św. w intencji dzieci z okazji ich święta patronalnego. Po Mszy św. udzielane będzie Błogosławieństwo dzieciom. Szczególnie zapraszamy Matki z małymi dziećmi.
 • 15.oo – Godzina Miłosierdzia

29.12. – Sobota – V dzień w oktawie Bożego Narodzenia

 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania

30.12. – Niedziela ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA 

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę
 • 16.oo – Nieszpory kolędowe

Ogłoszenia ogólne

 • Już dziś informujemy, że w Poniedziałek w Sylwestra 31. 12.2018. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku, z podaniem statystyki za rok 2018r. o godz. 16.30. Z racji Sylwestra o godz. 17.00 Uroczysta Msza Święta dziękczynna na zakończenie Roku A.D. 2018r. Kolekta na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 • Ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich od czwartku 27.12.2018r. Plan kolędy wywieszony jest w gablotach oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Kolęda dodatkowa będzie 19 stycznia w sobotę o 14.00. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • Składamy serdeczne podziękowania, którzy przyczynili się do sprzątania kościoła, oraz jego wystroju i dekoracji i wykonania wszystkich prac przed świętami.
 • W przedsionku kościoła można nabyć: Kalendarze Parafialne na Rok 2019 w cenie 7 zł. oraz opłatki (ofiara dowolna). Młodzież oazowa rozprowadza sianko na wigilijny stół. Ofiary zostaną przeznaczone na zimowe rekolekcje.
 • Młodzi naszej archidiecezji będą mogli przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”. Zaplanowano ją z 26/27 stycznia 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Nasz Dekanat organizuje wyjazd na to Wydarzenie, koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • Nasza parafia organizuje Parafialną Pielgrzymkę do Maryjnych Sanktuariów Europy w terminie 22.06. -7.07. 2019r. Szczegółowy plan jest umieszczony na stronie internetowej parafii. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych parafian prosimy o zapisanie się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł – 132 świąteczne strony i obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole – specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” w powiększonej odsłonie, w cenie 8 zł. Ponadto w „Gościu” warto przeczytać: o narodzinach naszego Boga, który stał się człowiekiem zdolnym przyjmować cierpienie, dlaczego tak postąpił?; poruszający wywiad z kardynałem Konradem Krajewskim, jałmużnikiem papieskim, który pomaga bezdomnym w Rzymie; co ważnego wydarzyło się na świecie w 2018r.? oraz wiele innych ciekawych artykułów.