Dzisiejsza Ewangeliczna przypowieść o chwaście wśród zbóż, ukazuje wielką cierpliwość i troskę Boga o nas wszystkich. Bóg okazuje miłosierdzie wszystkim grzesznikom, nie chce ich wyniszczyć. Daje czas na nawrócenie i przemianę serca oraz naszego myślenia. Prośmy Boga, abyśmy z pokorą i skromnością przynieśli w naszym życiu wzrost naszej wiary, choćby ona była jak najmniejsze ziarnko gorczycy.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07

Kolekta przeznaczona jest na Kalwarię Piekarską.  Za wszelkie ofiary pieniężne, składamy serdeczne Bóg zapłać.

▪Obchodzimy dziś III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach. Po każdej Mszy Św. będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom i ich pojazdom z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa. O godz. 15.30 nieszpory niedzielne.

▪ Obchody liturgiczne tygodnia:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  • Wtorek – święto św. Jakuba, apostoła.
  • Środa – wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP .
  • Sobota – wspomnienie śś. Marty, Marii i Łazarza.

▪ Od poniedziałku 26 czerwca do czwartku 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania mszy:

Msze św. w tygodniu:

  • poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
  • wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek – godz. 17.00.

Msze św. niedzielne pozostają bez zmian.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00-12.00 oraz 16.00 – 17.00.

▪ W czwartek po Mszy Św. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪ Przez okres wakacyjny nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy oraz czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W lipcu nie będzie Godziny Miłosierdzia w piątek o 15.00.

▪ W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07

▪ Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół.

▪ Nasza parafia organizuje na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śl. (tj. w niedzielę 20 sierpnia) przejazd autokarem. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła. Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub w kancelarii. Koszt przejazdu wynosi 25 zł.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku, nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.