Jezus Chrystus w uroczysty sposób wkracza dziś do Jerozolimy. Rozentuzjazmowany tłum krzyczy: „Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie”, a On witany jako Mesjasz wie, że za kilka dni usłyszy skazujący wyrok. Jezus widzi dalej i więcej. Przemienia tragiczne okoliczności swojego życia w dar miłości. Prośmy dzisiaj, abyśmy uczestnicząc w męce Pana, mieli także udział w tajemnicy Jego zmartwychwstania.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03

▪ Dzisiaj podczas każdej mszy błogosławimy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
    O godz. 15.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

WIELKI  PONIEDZIAŁEK, WTOREK  I  ŚRODA

▪ W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę spowiedź św. w godz. 7.30-8.00, 17.30-18.00 i 18.45-20.00.

▪ Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE MĘKI  I  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

WIELKI  CZWARTEK   28.03

▪ W Wielki  Czwartek nie będzie wystawienia i całodziennej adoracji, gdyż od Niedzieli Palmowej aż do II Niedzieli Wielkanocnej ustaje Adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do salki katechetycznej o godz. 9.00.

▪ Spowiedź święta od godz. 7.00-9.00 oraz 15.00-17.00.

▪ O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po mszy procesja do ciemnicy w kościele Dobrego

Pasterza i adoracja indywidualna do godz. 22.00. Kolekta przeznaczona jest na cele liturgiczne parafii.

WIELKI  PIĄTEK  MEKI   PAŃSKIEJ – 29.03

▪ W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy (2 posiłki lekkie i 1 posiłek do syta).

▪ O godz. 7.45 ciemna jutrznia w kościele Dobrego Pasterza. O godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego modlimy się za zmarłych zalecanych

▪ Spowiedź św. od godz. 9.00-12.00 oraz od godz. 15.00-17.00. Adoracja w ciemnicy od godz. 7.00-17.00.

▪ Liturgia Wielkiego Piątku z rozważaniem Męki Pańskiej, z adoracją krzyża i komunią św. o godz. 18.00.

Indywidualna adoracja przy Bożym Grobie od zakończenia liturgii do godz. 22.00. Ofiary ze skarbonki  obok krzyża przeznaczone są na Boży Grób oraz na rzecz chrześcijan mieszkających w Ziemie Świętej.

WIELKA  SOBOTA   30.03

▪ O godz. 7.45 zapraszamy na ciemną jutrznię.

▪ Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w małym kościele o 9.00, 10.00, 11.00, 14.00, 15.00, 16.00.

▪ Spowiedź św. od godz. 9.00-12.00 oraz od godz. 15.00-17.00 .

▪ Adoracja przy Bożym Grobie od 7.00-19.45.

▪ Wigilia Paschalna rozpocznie się o g. 20.00. Prosimy, aby przynieść świece. Kolekta na potrzeby parafii.

NIEDZIELA  WIELKANOCY  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO – 31.03

▪ Msze św. o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00, nieszpory świąteczne kończące triduum paschalne o 15.30.

Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

▪ Plan Triduum Paschalnego znajdują się na plakatach umieszczonych w gablotkach.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

▪ W przedsionku kościoła oraz w kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w „Paschaliki” – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na archidiecezjalny Caritas.

▪ Przez całą niedzielę w naszej parafii organizowany jest Kiermasz Wielkanocny przygotowany przez Radę Rodziców, uczniów i nauczycieli SP nr 10. Serdecznie zapraszamy do zakupów w przedsionku kościoła.

▪ Dziś także odbywa się akcja charytatywna dla Hospicjum Cordis, którego podopiecznymi są miedzy innymi nieuleczalnie chore dzieci.

Życzymy głębokiego  przeżycia  Wielkiego  Tygodnia
i  dobrego  przygotowania  się  do  Świąt  Wielkanocnych!