„Pan mój i Bóg mój!” – wyznajemy patrząc na zmartwychwstałego Chrystusa wraz apostołem Tomaszem. Jezus przygarnia każdego z wyrozumiałością pomimo braków naszej wiary. Z ufnością przystępujemy do Niego w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, nie przestając powtarzać z całym światem: „Jezu ufam Tobie”.

II NIEDZIELA  WIELKANOCNA  ●  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO   –  24.04

●  W dzisiejszą niedzielę oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu, kolekta przeznaczona jest na potrzeby Caritas Archidiecezji. Dziś także odbywa się liczenie wiernych.    

O 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego .

● W poniedziałek 25 kwietnia obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Po mszy św. porannej w procesji pójdziemy do krzyża przy bocznej ścianie kościoła aby odmówić modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy

●  We wtorek  o 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

 W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

     Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

●  W piątek, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

●  W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej.

III  NIEDZIELA   WIELKANOCNA  – 01.05

●  W przyszłą niedzielę obchodzimy 109 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. Kolekta przeznaczona  będzie na potrzeby parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

Serdeczne podziękowanie składamydzieciom z przedszkola nr 9 wraz z paniami wychowawczyniami, które w ubiegły piątek odwiedziły i wysprzątały nasz mały kościół „Dobrego Pasterza”. 

W dzisiejszą niedzielę, w Święto Miłosierdzia Bożego, obchodzimy ogłoszony przez Caritas „Dzień Dobra”. W tej zorganizowanej akcji biorą udział przedszkola, szkoły oraz ochronka naszej parafii.

Po Mszy o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci, jak również rodziców, do udziału w grze terenowej pt. „Ścieżka Dobra – w poszukiwaniu chropaczowskiego SKARBU”. Zapraszamy także do stanowisk kiermaszowych, które znajdują się w alei prowadzącej do „małego kościoła”.

Również w ramach „Dnia Dobra” w kościele pw. „Dobrego Pasterza” odbywa się spotkanie ze sztuką – wystawa malarstwa ks. Jana Gacki, Jerzego Słoty oraz prac rzeźbiarskich i lutnictwa Bogusława Kozaka. Otwarcie wystawy o godz. 8.00 zaś po mszy o godz. 16.00 prelekcja pt.: „O potrzebie sztuki w czasach współczesnych” uświetniona koncertem kontrabasowym w wykonaniu Maksyma Pisteloka.

• Serdecznie zapraszam rodziców wraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej na próby przed uroczystością komunijną, które odbędą się w następujących terminach: 28 kwietnia (czwartek) godz. 18.00 SP 17, godz. 19.00 Sp 5, oraz 5 maja (czwartek) godz. 18.00 SP 17, godz. 19.00 Sp 5.

• Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś w tygodniu o 17.30.

• Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę do Włoch w dniach 15-24 sierpnia br. Serdecznie zapraszamy, szczegółowy program dostępny jest w gablotkach oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w kancelarii wraz z zaliczką w wysokości 300 zł. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Markiem.

Niech w dzisiejsze święto Miłosierdzie Boże wylewa się obficie na każdego z nas i napełnia nas wiarą, nadzieją i miłością do Boga i człowieka.